Nasza drużyna dziewcząt zdobyła dziś I miejsce w Finale Wojewódzkim i została najlepszą szkolną drużyną w całym województwie podlaskim! 

Po wielu miesiącach walki, emocji – od pierwszych etapów rozegranych jeszcze jesienią – nasze zawodniczki pokazały ogromny charakter, serce do gry i niesamowitą jakość piłkarską. Na boiskach w Łomży dziewczyny były po prostu NIE DO ZATRZYMANIA! Nasze mistrzynie wygrały wszystkie mecze i przez cały turniejowy szlak nie zaznały ani jednej porażki, ani nawet remisu!

Ogromnym powodem do dumy jest również wyróżnienie indywidualne.Marina Malinowska została wybrana Najlepszą Zawodniczką Turnieju!
Choć trzeba podkreślić, że na takie wyróżnienie zasłużyła cała nasza drużyna, bo każda zawodniczka pokazała dużą klasę. 
 
Dziewczyny, jesteście WIELKIE!
Dziękujemy za emocje, walkę, pasję i piękne reprezentowanie naszej szkoły oraz całej Choroszczy!
 
GRATULACJE ! 
Cała Choroszcz jest z Was dumna!
                                      

W dniu  27.05.2026r. w naszej szkole odbyła się Olimpijka klas 2.

23 maja mocna ekipa z Choroszczy udała się do Białegostoku na stadion miejski, aby wspierać naszą drużynę — Jagiellonię Białystok! 


Wycieczka szkolna do Wieliczki, Zakopanego i Krakowa była dla uczniów niezapomnianą przygodą oraz okazją do poznania najpiękniejszych miejsc południowej Polski.

Pierwszego dnia uczestnicy zwiedzili zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce, poznając jej historię i niezwykłe podziemne komory. Drugiego dnia uczniowie wraz z przewodnikiem udali się na pieszą wycieczkę do Morskiego Oka, podziwiając piękno tatrzańskiej przyrody i górskich krajobrazów. Po aktywnym dniu był również czas na spacer po Krupówkach i zakup pamiątek. Trzeciego dnia uczestnicy odwiedzili Kraków, gdzie zwiedzili m.in. Wawel, Katedrę Królewską oraz Stare Miasto wpisane na listę UNESCO.

Wyjazd dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i niezapomnianych wspomnień.

Ewa Kraszewska, Kamila Waszczuk, Anna Szymanek

                           

 

  

To był prawdziwy pokaz mocy, charakteru i wielkiego serca do gry! 

Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy ponownie najlepsze w całym Województwie Podlaskim w kategorii U-12 w Turnieju TYMBARKA! Dzisiejszy turniej w Bielsku Podlaskim nie pozostawił żadnych wątpliwości — nasze zawodniczki nie miały sobie równych!Komplet zwycięstw, świetna gra, ogromna walka i pełna dominacja od pierwszego do ostatniego meczu! 

Efekt?
 - 1 miejsce w województwie
 - Awans do Finałów Ogólnopolskich
 
To wielki sukces całej szkoły, nauczycieli , trenerów trenujących dziewczyny na co dzień w klubie, rodziców i przede wszystkim samych dziewczyn, które zostawiły dziś na boisku mnóstwo zdrowia, emocji i jakości! 
O sile naszej drużyny stanowią oczywiście zawodniczki trenujące na co dzień w Lambada Choroszcz , ale ogromne brawa należą się również dziewczynom, które nie trenują regularnie piłki nożnej, a mimo to pokazały wielki , charakter i niesamowitą ambicję! 
Choroszcz dzisiaj grała z ogniem w sercu i uśmiechem na twarzy!
JESTEŚMY DUMNI!