„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium” Józef Piłsudski.

W dniach od 1 do 11 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „Zapal znicz Bohaterom”.

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w teście wiedzy o Józefie Piłsudskim.

W pierwszych dniach listopada odwiedzamy groby naszych bliskich, wspominamy zmarłych i modlimy się za ich dusze, wkrótce potem obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W związku z tym po raz kolejny zachęcamy naszych uczniów do udziału w akcji „Zapal znicz bohaterom”.

W piątek 22 września w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024. Brało w nich udział łącznie 444 osoby, w tym 431 uczniów i 13 nauczycieli. Oddano 428 głosów ważnych. Poniżej podajemy wyniki:

1. Zuzanna Gąsowski, kl. 8 b - 220 głosów, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

2. Kornelia Lingo-Iwanicka, kl. 8 b - 93 głosy, 1 Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

3. Julianna Rudnicka, kl. 6 c - 73 głosy, 2 Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

4. Hanna Bobrowska, kl. 8 a - 42 głosy, 3 Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

 

GRATULUJEMY!!!


 

W dniach 5-6 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy brali udział w projekcie edukacyjnym „Zdrowo, na sportowo i z    pasją”. Przygotowaniem zadań projektowych zajęli się przedstawiciele i opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, pedagog szkolny Małgorzata Czulewicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego.