Od kilku lat w naszej szkole odbywa się Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej. Uczniowie wykazują się znajomością języka angielskiego lub niemieckiego, a najlepsi wybierani są do reprezentowania szkoły na konkursie wojewódzkim. W tym roku uczniowie recytowali wiersze 13 lutego, a hasłem konkursu było "Serce".  Wyniki konkursu poniżej. Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć.

 

Język angielski:

I miejsce: Martyna Mikulska, kl. 7b

II miejsce: Zofia Ostrowska, kl. 7b

III miejsce: Magdalena Gosk, kl. 8b

Wyróżnienie: Martyna Poletyło, kl. 8b

 

Język niemiecki:

I miejsce: Emilia Mikulska, kl. 7c

II miejsce: Paulina Dąbrowska, kl. 8a

III miejsce: Martyna Kosakowska, kl. 7b

Wyróżnienie: Justyna Gajewska, kl. 7c

 

Uczennice, które zajęły miejsce pierwsze i drugie wezmą udział w konkursie wojewódzkim 27 lutego 202r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku.

Agnieszka Sławińska


Szkoła Podstawowa w Choroszczy przystąpiła w roku szkolnym 2019-2020 do Międzynarodowego Projektu Humanitarno-Edukacyjnego ,,Face to Face with the Word". Zadaniem tego programu jest pokazanie, jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie, a także kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego i szacunku do drugiego człowieka oraz uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych poprzez m.in. niesienie pomocy. Ponadto projekt zakłada nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji  i na Bliskim Wschodzie, wzajemne poznawanie kultury i tradycji, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, jak również wykorzystanie Internetu w edukacji.


Dnia 11 lutego odbywa się Światowy Dzień Chorego, w ramach tego dnia Fundacja „Dr Clown” zachęca do wzięcia udziału w akcji: „Wszystkiego dobrego dla chorego! Poślij dobrą myśl choremu”. Organizatorzy akcji zachęcają do przesłania dobrych myśli, życzeń, pozdrowień, które później zostają przekazane przez wolontariuszy dla osób chorych znajdujących się w szpitalach i hospicjach.

27 maja odbędzie się wycieczka do Teatru Buffo w Warszawie na przedstawienie pt. ,,Romeo i Julia”. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi. Ich uczucie rodzi się na przekór świata dorosłych pochłoniętych wszechogarniającą komercją, sprawami zawodowymi. Dwa pokolenia – rodzice i dzieci nie potrafią ze sobą rozmawiać, słuchać nawzajem, nie rozumieją swoich potrzeb i ich nie szanują. Młodzieńcza bezkompromisowa miłość zderza się z rzeczywistością życia codziennego. Bohaterami nie są dzieci z arystokratycznych rodów , ale współczesne nastolatki mające problemy z porozumieniem się z rodzicami. Jest to historia najsłynniejszych kochanków w literaturze, musical powstał na motywach dzieła Wiliama Szekspira, interpretacja jest na wskroś nowoczesna – na scenie są samochody, motocykle, efekty 3D.

Koszt wycieczki to ok. 140 zł. Osoby chętne są proszone o zgłaszanie się do p. B. Joki i A. Kozłowskiej z zaliczką w wysokości 70 zł. Decyduje kolejność wpłaty zaliczki, zbieramy ją do 12.02. ( środa).


W dniu 15.01.20 r. młodzież z klas VII-VIII z grupy projektowej ,,Weź oddech- młodzi na rzecz czystego powietrza” brała udział w nietypowej lekcji w niecodziennym miejscu. Zajęcia odbyły się w siedzibie Straży Miejskiej w Białymstoku przy ulicy Składowej 11.