Drodzy Uczniowie,

bardzo proszę o pomoc w ewaluacji programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły. Na stronie www szkoły w zakładce Szkoła podstawowa, oddziały 4-8 w tytule Program wychowawczo - profilaktyczny umieściłam link do ankiety:

 https://forms.gle/uwNrMqF5H3ww8yqS6

 

Pozdrawiam, Małgorzata Czulewicz

W dniu 10.11.2021 młodzież naszej szkoły wzięła udział w Biegu Niepodległości zorganizowanym przez MGCKiS w Choroszczy. Trasa biegu została wytyczona w parku przy pałacyku Branickich. Młodzież biegała trzy dystanse. Dziewczęta klas 5-6 biegły na dystansie 800m, chłopcy klas 5-6 i dziewczęta klas 7-8 biegli na dystansie 1000m a najstarsi chłopcy z klas7-8 mieli do pokonania 1200m. W rywalizacji wzięła też udział młodzież ze szkoły w Złotorii. Wszyscy startujący otrzymali medale pamiątkowe, gadżety sponsorowane przez urząd gminy, a trzy pierwsze miejsca statuetki. Na podium znaleźli się:

5-6 klasa dziewczęta

1. Sandra Siemieniuk (Choroszcz), 2. Małgorzata Kaczmarek (Choroszcz), 3. Nikola Zembko (Złotoria)

5-6 klasa chłopcy

1. Kamil Trzasko (Choroszcz), 2. Tomasz Talipski (Choroszcz), 3. Tomasz Malinowski (Choroszcz)

7-8 klasa dziewczęta

1. Julia Zinówko (Choroszcz), 2. Oliwia Okruszko (Choroszcz), 3. Judyta Bereziecka (Choroszcz)

7-8 klasa chłopcy

1. Dawid Aneszko (Choroszcz), 2. Jakub Łukaszewicz (Choroszcz), 3. Dawid Biernacik (Choroszcz)

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Uczniowie klas VIII  i klasy VII f Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy wyruszyli 15 października 2021 r. pod opieką pań: Katarzyny Adamskiej-Niewiarowskiej, Ewy Zalewskiej oraz  Kamili  Waszczuk na edukacyjną  wycieczkę do Warszawy  szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”.

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły brali udział w międzyszkolnym turnieju tenisa stołowego w Dobrzyniewie.

Wystartowaliśmy w trzech kategoriach wiekowych.

Chłopcy rocznik 2009 i młodsi.

Chłopcy i dziewczęta rocznik 2008 i 2007

czytaj dalej...

                                                      

Sportowo dużo się dzieje w naszej szkole w tym roku szkolnym. Z nowym zapałem i siłami po długim okresie pandemii nasi uczniowie z sukcesami reprezentują szkołę w piłce nożnej, rugby tag, sztafetowych biegach przełajowych. Przygotowują się też do rywalizacji w tenisie stołowym oraz piłce siatkowej. W miesiącu wrześniu drużyny chłopców i dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli z klas 7-8 wywalczyły w Supraślu awans do etapu powiatowego, a następnie dziewczyny awansowały do etapu wojewódzkiego.