W związku z pierwszym dniem kalendarzowej jesieni oraz korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie klasy IIc i IId w dn. 23.09 wybrali się na spacer do parku, aby zrealizować projekt edukacyjny „Jesienne polowanie”.  Celem wycieczki było obserwowanie i badanie przyrody w parku. Dzieci rozpoznawały drzewa, ich liście i owoce. Obserwowały rośliny, zwierzęta. Szukały i przyglądały się przez lupę napotkanym owadom. Słuchały odgłosów parku. Badały grubość kory, określały, czy jest szorstka czy gładka, sucha czy wilgotna. Podczas pracy w grupach miały za zadanie zaznaczyć na swoich kartach pracy zaobserwowane zjawiska. Zbierały także jesienne kolorowe liście, żołędzie i kasztany. Zgromadzony materiał przyrodniczy wzbogacił kącik tematyczny i będzie inspiracją do tworzenia prac plastycznych o tematyce jesiennej.

Od 26 września 2022r. (poniedziałek) ulegnie zmianie plan zajęć lekcyjnych w kl. 1a, 1b, 3a i 3c. Aktualne plany są już na stronie szkoły w zakładce: Tygodniowy rozkład lekcji/Rozkład zajęć klas 1-3 SP.


 

Można! W środę 21 września, uczniowie klasy 5a i 5b biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. W ramach akcji terenowej posprzątali otoczenie Kominowego bajora. Celem "Sprzątania świata" jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne. Hasło tegorocznej akcji brzmi "Wszystkie śmieci są nasze!"


Szanowni Państwo!

Zapraszam delegatów do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy na pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2022/2023 w dniu 14 września 2022 roku. Początek spotkania - godzina 17.00. Miejsce - budynek przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A, sala 105, parter.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły


 

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Zachęcam do zapoznania się z zasadami udzielania stypendiów edukacyjnych Zarządu Województwa Podlaskiego za rok szkolny 2021/2022

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/stypendia/trwa-nabor-na-stypendia-zarzadu-wojewodztwa-podlaskiego-za-szczegolne-osiagniecia-w-nauce-3.html