Emocje po zwycięstwie drużyny Jagiellonii powoli opadają. Mistrzowie z pewnością też już na zasłużonym odpoczynku. Nasi uczniowie – uczestnicy wspaniałego meczu- również wrócili do szkolnych ław, książek i zeszytów. Społeczność Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy chciałaby złożyć serdeczne podziękowania organizatorom Dziecięcej Ultry i tym samym wyjazdu uczniów placówki na mecz Jagiellonia – Warta, Panom Jackowi Romanowskiemu i Piotrowi Sawczukowi.


W czwartek 23.05.2024 r. w Szkole Podstawowej nr 43 w Białymstoku, odbył się etap wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Brało w nim udział 13 drużyn z całego województwa podlaskiego. Uczestnicy pisali testy dotyczące prawa o ruchu drogowym, ze skrzyżowań, pokazywali swoje umiejętności podczas pomocy przedlekarskiej, jadąc rowerem po miasteczku drogowym oraz torze z przeszkodami. Uczniowie naszej szkoły: Gabriela Komła, Tomasz Malinowski i Eryk Drozdowski zajęli 4 miejsce. Gratulujemy!

Rafał Popko


Wielkie piłkarskie święto na Podlasiu. W tym historycznym wydarzeniu udział brali także uczniowie szkoły podstawowej w Choroszczy, którzy w ponad 40 osobowej grupie udali się na mecz Jagiellonii Białystok z Warta Poznań. Nasi uczniowie wraz z wieloma innymi szkołami z województwa Podlaskiego stworzyli dziecięcą ULTRE która liczyła ponad 6 tysięcy dzieci.


Aleksandra Horosz uczennica klasy 8 A została Laureatką i otrzymała nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym sponsorowanym przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną (Biiku Bunka Kyokai) we współpracy z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel Co., Ltd.

W piątek 24 maja w bardzo słoneczny i ciepły dzień klasa 7d udała się... tym razem nie na zawody lecz na wycieczkę rowerową🚴. Dawno takiej inicjatywy w naszej szkole nie było tym bardziej cieszy nas fakt, że wszystko poszło zgodnie z planem (pogoda, jaki i frekwencja dopisała).
Ale po kolei.