Szkoła Podstawowa w Choroszczy przystąpiła w roku szkolnym 2019-2020 do Międzynarodowego Projektu Humanitarno-Edukacyjnego ,,Face to Face with the Word". Zadaniem tego programu jest pokazanie, jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie, a także kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego i szacunku do drugiego człowieka oraz uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych poprzez m.in. niesienie pomocy. Ponadto projekt zakłada nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji  i na Bliskim Wschodzie, wzajemne poznawanie kultury i tradycji, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, jak również wykorzystanie Internetu w edukacji.


Dnia 18.09.2019 r. uczniowie klasy 0a wzięli udział w niezwykle nowoczesnym przedstawieniu, dotyczącym skrupulatnego oszczędzania energii pt. "Jak Pstryk i Bzyk  zostali oświeceni".

Wychowawca: Dominika Guzewicz-Kuberska                 

 

                                                                

Dnia 11 lutego odbywa się Światowy Dzień Chorego, w ramach tego dnia Fundacja „Dr Clown” zachęca do wzięcia udziału w akcji: „Wszystkiego dobrego dla chorego! Poślij dobrą myśl choremu”. Organizatorzy akcji zachęcają do przesłania dobrych myśli, życzeń, pozdrowień, które później zostają przekazane przez wolontariuszy dla osób chorych znajdujących się w szpitalach i hospicjach.

 

W świetlicy w II semestrze organizowane będą zajęcia rozwijające zainteresowania językowezajęcia związane promocją zdrowia, plastycznekonstrukcyjne oraz zajęcia ruchowe. W świetlicy zorganizowana jest galeria, w której cyklicznie prezentowane są prace wykonane przez uczniów.

27 maja odbędzie się wycieczka do Teatru Buffo w Warszawie na przedstawienie pt. ,,Romeo i Julia”. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi. Ich uczucie rodzi się na przekór świata dorosłych pochłoniętych wszechogarniającą komercją, sprawami zawodowymi. Dwa pokolenia – rodzice i dzieci nie potrafią ze sobą rozmawiać, słuchać nawzajem, nie rozumieją swoich potrzeb i ich nie szanują. Młodzieńcza bezkompromisowa miłość zderza się z rzeczywistością życia codziennego. Bohaterami nie są dzieci z arystokratycznych rodów , ale współczesne nastolatki mające problemy z porozumieniem się z rodzicami. Jest to historia najsłynniejszych kochanków w literaturze, musical powstał na motywach dzieła Wiliama Szekspira, interpretacja jest na wskroś nowoczesna – na scenie są samochody, motocykle, efekty 3D.

Koszt wycieczki to ok. 140 zł. Osoby chętne są proszone o zgłaszanie się do p. B. Joki i A. Kozłowskiej z zaliczką w wysokości 70 zł. Decyduje kolejność wpłaty zaliczki, zbieramy ją do 12.02. ( środa).