Uroczyste  zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W piątek 21 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. W tym szczególnym dniu  w hali sportowej zgromadzili się   uczniowie klas 3 , klas 8, ich rodzice, nauczyciele    oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego a następnie przekazaniem sztandaru uczniom klas siódmych. W przemówieniach skierowano wiele ciepłych słów do uczniów, nauczycieli  oraz rodziców, dziękując za wkład włożony w pracę w kończącym się roku szkolnym. Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten etap edukacji, brali udział w licznych konkursach. Tradycyjnie również wręczono „Henryki” - nagrody za osiągnięcia w różnych dziedzinach, a osobę szczególnie zasłużona dla naszej placówki,  uhonorowano statuetką Przyjaciela Szkoły.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie oddziałów przedszkolnych  wykonaniem poloneza. Następnie  trzecioklasiści  i ósmoklasiści przedstawili montaż słowno-muzyczny,  w którym wyrazili wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość, cierpliwość i wsparcie, jakie od  nich otrzymali. W prezentowanych scenkach nie zabrakło humorystycznych akcentów. Dla ósmoklasistów to  ostatni dzień w szkole podstawowej, więc całe wystąpienie skłaniało do zadumy  i dostarczyło wielu wzruszeń.

W podsumowaniu uroczystości pani dyrektor Ewa Zawistowska pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.

Rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii.

 

 

 

 


 

 

W drugim semestrze roku szkolnego 2023/2024 Szkoła Podstawowa w Choroszczy zebrała 325 kilogramów plastikowych nakrętek, z których dochód zostanie przekazany na rehabilitację Weroniki Sadowskiej. Co ciekawsze - uczniowie w obydwu budynkach zebrali praktycznie tyle samo :)


Szanowni Państwo! Szanowni Uczniowie!

 Serdecznie zapraszam na uroczystość związaną z zakończeniem roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy

 - godzina 8.00 - pożegnanie klas IV – VII przez wychowawców w salach lekcyjnych (zgodnie z grafikiem) w budynku szkoły przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A

 - godzina 8.30 - pożegnanie klas III i klas VIII,  miejsce – hala gimnastyczna w budynku szkoły przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A; pożegnanie klas III przez wychowawców w salach lekcyjnych w  budynku szkoły przy ul. Powstania Styczniowego 1 (zgodnie z grafikiem); pożegnanie klas VIII przez wychowawców w salach lekcyjnych (zgodnie z grafikiem) budynku szkoły przy ul. Powstania Styczniowego 26 A

 - godzina 9.30, pożegnanie  klas I i II przez wychowawców w salach lekcyjnych (zgodnie z grafikiem) w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1

 - godzina 12.30 pożegnanie grup przedszkolnych, miejsce - sala gimnastyczna w budynku szkoły przy ul. Powstania Styczniowego 1, następnie w salach lekcyjnych (zgodnie z grafikiem)

Dyrektor szkoły

Ewa Zawistowska


 

Rozpoczynamy projekt - "Magiczny Język. Pierwsze kroki do sztuki tańca"! 

Nadchodzą wakacje... właśnie teraz, na te kilka dni przed końcem roku uczniowie klas pierwszych nie zwolnili tempa i właśnie przystąpili do nowatorskiego programie edukacji tanecznej -"Magiczny Język. Pierwsze kroki do sztuki tańca", który będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ma na celu wprowadzenie naszych uczniów w świat sztuki, jaką jest taniec.

   


     W dniu 07 czerwca 2024 roku uczniowie klasy 4a, 4c pod opieką wychowawców Kamili Waszczuk, Ewy Kraszewskiej oraz Katarzyny Niewiarowskiej wzięli udział w wycieczce szkolnej.

     Pierwszym punktem naszej wycieczki było ZOO oraz Orientarium w Łodzi. Największą atrakcją Orientarium jest podwodny tunel, z którego  można  obserwować rafę koralową, rekiny, płaszczki oraz wiele innych gatunków ryb. Wielkim zainteresowaniem  cieszył się również wybieg i basen dla słoni. Orientarium tonie w egzotycznej, tropikalnej zieleni. Następnym punktem wycieczki była Mandoria – największy całoroczny  park rozrywki w Polsce. Ogromne zaskoczenie stanowił jego wystrój, który nie przypominał zwyczajnego wesołego miasteczka, a raczej europejskie miasto portowe z epoki renesansu, dopracowane w każdym szczególe. Czekające tam atrakcje były bardzo różnorodne. Największym powodzeniem cieszyły się roller-coastery – Merkant, Carrara, Mroczny Dwór, na którym przejażdżka odbywała się w ciemności. Poza tym można było skorzystać z Galeonu – olbrzymiego okrętu wirującego nad portem, lustrzanego labiryntu, różnorakich karuzeli, strzelnicy, gigantycznej zjeżdżalni, zderzających się autek i wielu innych.

     Zabawie nie było końca. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili bezpiecznie do domu.

                                         Ewa Kraszewska, Kamila Waszczuk