ZWROT PODRĘCZNIKÓW I KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2022/2023, dlatego informuję o konieczności zwrócenia do biblioteki szkolnej wypożyczonych podręczników oraz książek. Książki zwracamy do 15 czerwca 2023 r.,  natomiast podręczniki zgodnie z harmonogramem, klasami w dniach 12 – 16 czerwca 2023 r. Każdy uczeń ma obowiązek zwrócenia kompletu podręczników w wyznaczonym terminie. Zgodnie z regulaminem podręczniki zniszczone lub zagubione należy odkupić i dostarczyć do biblioteki do 22 czerwca 2023 r.  Należy  też zwrócić uwagę na czystość i estetykę oddawanych podręczników, tj. usunięcie zapisów wykonywanych ołówkiem, własnych foliowych okładek, wyprostowanie pogiętych kartek, sklejenie kartek rozdartych. Dotyczy to zwłaszcza uczniów klas szóstych, którzy na początku roku szkolnego otrzymali nowe komplety podręczników. Zwracane przez uczniów tych klas podręczniki powinny być w stanie bardzo dobrym, nie zniszczone. Zniszczony podręcznik to taki, który jest poplamiony, zalany, popisany, ma rozerwane kartki oraz inne wady, uniemożliwiające korzystanie z niego w przyszłości. Takie podręczniki nie będą przyjmowane i konieczne będzie ich odkupienie w wyżej podanym terminie czyli do 22 czerwca 2023 r. Harmonogram zwrotu podręczników:  

Poniedziałek, 12 czerwca – klasy VIII

Wtorek, 13 czerwca – klasy VII

Środa, 14 czerwca – klasy VI

Czwartek, 15 czerwca – klasy V

Piątek, 16 czerwca – klasy IV

 Walentyna Litwin - nauczyciel bibliotekarz

Na początku marca w naszej placówce został przeprowadzony ogólnopolski konkurs Galileo, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej. Do konkursu, w naszej szkole przystąpiło 21 uczniów. Zmagali się oni z testami z języka angielskiego - 18 osób, języka niemieckiego - 1 osoba, języka polskiego - 1osoba oraz z historii - 1 osoba. Troje uczniów uzyskało tytuł laureata, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce. A są nimi:

Krzysztof Sokoliński 8e - język angielski

Zuzanna Matyszewska 6d - język angielski

Zofia Mazurczuk 6d - język angielski

Pozostałe osoby zajęły równie wysokie pozycje i zasługują na uznanie gdyż pokonali ponad 1189 osób.

Historia

kl. 6 Damian Szczygielski  39 

 

Język angielski 

Igor Jakubowski 20

Szymon Mocarski 24 

Piotr Pękala 21 

Tomasz Malinowski 13 

Stanisław Wyszyński 14 

Emilia Staszewska 16

Olga Chrzanowska 22 

Maciej Ostrowski 24 

Maria Wróblewska 27 

Kamil Trzasko 26 

Karol Wacewicz 26 

Maja Tynecka 42

Maja Czajkowska 42

Paulina Filipowicz 13

Maksymilian Talipski 25 

 

Język niemiecki 

Julianna Xhaji 47

 

Język polski

Weronika Pacuk 17 

 

Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Olimpijka szkolna

W dniach  29-30.05.20123 w naszej szkole odbyła się Olimpijka klas 2 i 3. Dzieci wraz z Paniami licznie przybyły na te wydarzenie. Najmłodsze klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Duch walki wśród dzieci był widoczny od początku do końca spotkania, a widownia głośno dopingowała swoich zawodników.

W zawodach klas II:

I miejsce zdobyła klasa II A

II miejsce zdobyła klasa II B

III miejsce zdobyła klasa II C

IV miejsce zdobyła klasa II D

W zawodach klas III :

I miejsce zdobyła klasa III C

II miejsce zdobyła klasa III B

III miejsce zdobyła klasa III A

Dyplomy za udział otrzymały klasy III D, III E oraz klasa III F

Na zakończenie sportowych zmagań Pani  Dyrektor wszystkim pogratulowała. Każdy zawodnik w czasie olimpijki wykazał się wolą zwycięstwa i dzielnie walczył- w nagrodę za sportowego ducha wszystkie klasy otrzymały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy paniom z edukacji wczesnoszkolnej za pomoc w przygotowaniach zawodników, a uczniom za udział w niej.

Szkolną Olimpijkę Sportową klas II i III przygotował zespół nauczycieli wychowania fizycznego w składzie: Jolanta Dworakowska-Dojlida oraz Kamila Reduta-Chmielewska.

Każdy z uczestników pamiętał o postawie prawdziwego sportowca – fair play oraz kibica.

 Finał Mistrzostw Województwa Podlaskiego w XXIII edycji  Turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U-8 i U-10 wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

Zawody finałowe ogólnopolskie  odbędą się  na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Turniej był pełen emocji, sportowej rywalizacji i walki o piłkę do samego końca.

Nasze dwie zawodniczki otrzymały nagrodę w kategorii królowej strzelczyń:  Milena Garbowska oraz Ewa Bilokin. Gratulacje!

W zwycięskim zespole znalazły się: Krysiewicz Łucja, Bogdan Zofia, Krysiewicz Hanna, Mikulska Nikola, Borowska-Beszta Julia, Garbowska Milena, Świderska Magdalena, Okruszko Martyna.

Młodsza grupa również dzielnie walczyła w składzie: Komła Helena, Glińska Aleksandra, Bilokin Yeva.  Glińska Emilia, Sakowska Zuzanna.

Młodzi zawodnicy zdobyli nowe doświadczenie i  życzymy, aby doznały przyjemności występu na tej arenie piłkarskiej w przyszłości.

Opiekunem dziewcząt była nauczycielka Kamila Reduta-Chmielewska.

Ze sportowym pozdrowieniem