Olimpijka szkolna

W dniach  29-30.05.20123 w naszej szkole odbyła się Olimpijka klas 2 i 3. Dzieci wraz z Paniami licznie przybyły na te wydarzenie. Najmłodsze klasy rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Duch walki wśród dzieci był widoczny od początku do końca spotkania, a widownia głośno dopingowała swoich zawodników.

W zawodach klas II:

I miejsce zdobyła klasa II A

II miejsce zdobyła klasa II B

III miejsce zdobyła klasa II C

IV miejsce zdobyła klasa II D

W zawodach klas III :

I miejsce zdobyła klasa III C

II miejsce zdobyła klasa III B

III miejsce zdobyła klasa III A

Dyplomy za udział otrzymały klasy III D, III E oraz klasa III F

Na zakończenie sportowych zmagań Pani  Dyrektor wszystkim pogratulowała. Każdy zawodnik w czasie olimpijki wykazał się wolą zwycięstwa i dzielnie walczył- w nagrodę za sportowego ducha wszystkie klasy otrzymały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy paniom z edukacji wczesnoszkolnej za pomoc w przygotowaniach zawodników, a uczniom za udział w niej.

Szkolną Olimpijkę Sportową klas II i III przygotował zespół nauczycieli wychowania fizycznego w składzie: Jolanta Dworakowska-Dojlida oraz Kamila Reduta-Chmielewska.

Każdy z uczestników pamiętał o postawie prawdziwego sportowca – fair play oraz kibica.

 Finał Mistrzostw Województwa Podlaskiego w XXIII edycji  Turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U-8 i U-10 wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

Zawody finałowe ogólnopolskie  odbędą się  na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Turniej był pełen emocji, sportowej rywalizacji i walki o piłkę do samego końca.

Nasze dwie zawodniczki otrzymały nagrodę w kategorii królowej strzelczyń:  Milena Garbowska oraz Ewa Bilokin. Gratulacje!

W zwycięskim zespole znalazły się: Krysiewicz Łucja, Bogdan Zofia, Krysiewicz Hanna, Mikulska Nikola, Borowska-Beszta Julia, Garbowska Milena, Świderska Magdalena, Okruszko Martyna.

Młodsza grupa również dzielnie walczyła w składzie: Komła Helena, Glińska Aleksandra, Bilokin Yeva.  Glińska Emilia, Sakowska Zuzanna.

Młodzi zawodnicy zdobyli nowe doświadczenie i  życzymy, aby doznały przyjemności występu na tej arenie piłkarskiej w przyszłości.

Opiekunem dziewcząt była nauczycielka Kamila Reduta-Chmielewska.

Ze sportowym pozdrowieniem