Zwycięstwo uczennic naszej szkoły

W dniu 11 maja 2023 roku w Zabłudowie odbyły się powiatowe eliminacje „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Nasze uczennice wzięły udział w rozgrywkach w piłce nożnej dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej U-10 nasza drużyna miała jednego przeciwnika - Szkołę Podstawową w Zabłudowie. Nasze dziewczęta walczyły o awans do finału i nie zawiodły. Wynik meczu 14: 2 chyba nie zaskoczył naszych zawodniczek, gdyż dały z siebie wszystko. Udało się!!!W najstarszej kategorii wiekowej U-12 dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy od razu przystąpiły do ciężkiej pracy o zwycięstwo na boisku. A zadanie miały trudniejsze, ponieważ wraz z naszymi uczennicami startowały jeszcze trzy szkoły - z Uhowa, z Wasilkowa oraz Zabłudowa. W dwóch pierwszych meczach nasze zawodniczki zwyciężyły odpowiednio 0:8 oraz 0:3. Ostatni mecz okazał się najtrudniejszym. Oj, trudno grało się z przeciwniczkami, nasze dziewczynki włożyły w grę całe swoje siły. Więc tym większe brawa im się należą, gdyż zremisowały i już wkrótce, w najbliższy poniedziałek i wtorek – 22 i 23 maja - jadą na finały wojewódzkie, które odbędą się na stadionie do Łomży. Dziewczęta!!! Gratulacje!!!!


Szkołę Podstawową imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy reprezentowały:  Łucja Krysiewicz z klasy I e, Zofia Bogdan z klasy II b, Hanna Krysiewicz z klasy III d, Nicola Mikulska z klasy III e, Julia Borowska –Beszta z klasy III e, Milena Grabowska z klasy III e, Magdalena Świderska z klasy III e, Emilia Pogorzelska z klasy IV c, Oliwia Chowańska z klasy IV d, Amelia Krysiewicz z klasy IV d, Laura Siemieniuk z klasy V b, Wiktoria Ambroziak z klasy V c, Oliwia Halicka z klasy V d, Magdalena Zalewska z klasy V d. Opiekunem dziewczynek była Pani Kamila Reduta Chmielewska, nauczyciel wychowania fizycznego.

Szkoła Podstawowa w Choroszczy składa również serdeczne podziękowania Panu Robertowi Wardzińskiemu, Burmistrzowi Choroszczy za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu – udostępnienie bezpłatnego transportu, dzięki któremu nasze zawodniczki mogły wziąć udział w tym przedsięwzięciu sportowym. Panie Burmistrzu, prosimy trzymać za nas kciuki w dniach 22 i 23 maja!!!