27 kwietnia w Zabłudowie odbył się powiatowy turniej o PUCHAR TYMBARKU w kategorii U-12 chłopców. Do rywalizacji stanęło 13 najlepszych drużyn z całego powiatu i był to rekord frekwencji.

Nasza drużyna spisała się świetnie i pozostawiła po sobie bardzo dobre  wrażenie. Chłopcy grali z wielkim zaangażowaniem i poświeceniem w 100% realizowali zadania jakie naznaczył im Trener Mariusz Dzienis, dzięki temu , krok po kroku odprawialiśmy z kwitkiem  kolejnych przeciwników. Gra naszej drużyna wyglądała bardzo dobrze – chłopcy byli skuteczni zarówno w obronie jak i w ataku. W drodze do finału w pięciu meczach odnieśliśmy 5 zwycięstw strzelając wiele bramek tracąc zaledwie dwie...

Więcej po kliknięciu w tytuł ↑↑↑

 

                                 

W wielkim finale zmierzyliśmy  się z drużyną z Gródka. Mecz stał na dobrym poziomie. Niestety finał był naszym najsłabszym występem i prawdopodobnie zmęczenie oraz warunki fizyczne przeciwników dały znać o sobie. Przypomnijmy że był tu turniej dla klas 4,5 a w naszym zespole większość zawodników to chłopcy z  klasy 4. Mimo tego strzeliliśmy pierwsi bramkę i do 8 minuty prowadziliśmy 1:0 , niestety jak to się mówi w 4 minuty „posypało” się wszystko , rywal strzela nam 3 bramki  my odpowiadamy tylko jednym trafieniem i cały mecz przegrywamy 2:3. Taki jest sport: zaskakujący i nieprzewidywalny. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Choroszczy zajęła ” tylko i aż” drugie miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju.

Gratulujemy chłopakom znakomitej postawy!

Skład: Jakub Jacejko, Marcin Krawczyk, Bartosz Roszkowski , Wiktor Mielech, Szymon Werpachowski, Karol Milewski, Bartosz Pogorzelski, Bartosz Sewioła, Alan Kurzyna, Kacper Cruz Rodriguez

A już 11 maja powiatowe eliminacje, również w Zabłudowie rozegra żeńska część reprezentacji Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Będą to dziewczynki w kategoriach U-12 i U-10!

 

Mariusz Dzienis

Nauczyciel Wychowania Fizycznego