Wycieczka do Orientarium w Łodzi oraz do Parku rozrywki  MANDORIA

 

Dnia 28 kwietnia 2023r. uczniowie klas 4c i 4d uczestniczyły w wyjątkowej wycieczce po łódzkim Orientarium  oraz odwiedzili park rozrywki „Mandoria” w Rzgowie.

W ZOO udało nam się zobaczyć wiele ciekawych i niezwykłych gatunków zwierząt m.in jednego z najstarszych tygrysów w Europie, jedyne w Polsce dzikie psy oraz eksponowanego tylko w łódzkim zoo – krokodyla gawaliowego. Odwiedziliśmy również Orientarium, czyli najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Zachwycił nas przede wszystkim podwodny tunel, w którym obserwować i podziwiać mogliśmy, aż 180 gatunków ryb.

Następnie pojechaliśmy do Parku rozrywki Mandoria. Obiekt ten został otwarty w lipcu 2021r. Jest to największy park rozrywki pod dachem. Tematyzacja parku oparta jest o europejskie miasta handlowe z epoki renesansu. Kolejki górskie, zjeżdżalnie, wielkie karuzele, wirujący statek, samochodziki i inne atrakcje sprawiły , że nie było czasu na nudę. Po wspaniale spędzonym czasie wróciliśmy do domu – zmęczeni ale ze wspaniałymi wspomnieniami i przeżyciami.