Pierwszy w historii naszej szkoły medal z Rugby Tag!!!

Nasza szkoła coraz częściej bierze udział w wielu nowych przedsięwzięciach i wydarzeniach sportowych, a takim jest niewątpliwie współzawodnictwo w rugby tag. Jest to wspaniała forma rozrywki ponieważ pozwala na wspólną  rywalizacje zarówno dziewcząt jak i chłopców co jest rzadkością w zawodach sportowych, dodatkowym plusem  jest to, że  ta odmiana rugby jest formą całkowicie bezkontaktową co pozwala  na wyrównaną rywalizację.

czytaj więcej klikając w tytuł artykułu...                

                                         

25 listopada odbyły się finały wojewódzkie w tej dyscyplinie sportu. Nasi uczniowie spisali się znakomicie i w pierwszym swoim występie w finałach zajmują trzecie miejsce zdobywając brązowy medal.

Dodatkowo nasi uczniowie zostali wyróżnieni jeśli chodzi o nagrody indywidualne. Sandra Siemieniuk została uznana za najlepszą zawodniczkę naszego zespołu oraz Kamil Trzasko za całokształt, wkład i zaangażowanie w rozwój Rugby Tag dzięki czemu otrzymał nagrodę główną w postaci vouchera do parku wodnego Suntago - Park of Poland

O komentarz poprosiliśmy trenera naszych młodych sportowców Pana Mariusza Dzienisa:

Medal oczywiście bardzo cieszy, ale tak po cichu liczyliśmy na trochę więcej mamy wspaniałą uzdolniona młodzież i w każdym z naszych występów niezależnie od dyscypliny gramy o zwycięstwo i celujemy w jak najlepsze miejsca.

Szkoda, że w starszej kategorii czyli w roczniku 2009 nasz zespól niestety mógł wsiąść udziału. Liczne kontuzje i urazy uniemożliwiły wystawienie drużyny, żal jest tym większy gdyż po kilku turniejach eliminacyjnych zdaniem ekspertów oraz innych trenerów byliśmy murowanym kandydatem do zdobycia pierwszego miejsca.  

Z tego miejsca chciałbym zaprosić wszystkich chętnych z klas 4,5,6  na zajęcia z Rugby Tag które odbywają się w naszej szkole.

 

Skład brązowych medalistów

Sandra Siemieniuk

Olga Chrzanowska

Tomasz Talipski

Kamil Trzasko

Igor Wardziński

Piotr Mogielnicki

Mateusz Chmielewski

Trener : Mariusz Dzienis