21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. W naszej szkole obchodziliśmy go 22 listopada. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji,  obfitował w różne atrakcje.

Nasza szkoła została udekorowana na żółto- informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu, przyjaźni itp. 

Uczniowie  pod opieką Wychowawców oraz indywidualnie napisali rymowanki zachęcające do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy innym! ( nie tylko od święta). W niektórych klasach była Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób.  Wszyscy z zainteresowaniem projektowali  znaczki, brali udział w różnorodnych grach i zabawach edukacyjnych. Powstał też łańcuch życzliwości.

Przesłanie akcji jest proste, bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

               

                                                                                                                    U. Moczulska, M. Łapińska, J. Zagórska