W dniu 2 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy odbył się w piknik pod hasłem „Dzień z Tatą”. Gościliśmy na tym wydarzeniu Podlaskie Centrum Modelarskie. Przybyłe dzieci wraz ze swoimi tatusiami mogły podziwiać pokaz zdalnie sterowanych modeli oraz wziąć udział w zawodach na torze przygotowanym przez naszych gości.


Zwycięzcami zawodów zostali:

  1. Szymon z tatą Dariuszem Stachura,
  2. Igor z tatą Robertem Wardzińskim,
  3. Lech z tatą Andrzejem Konarskim.

Uczestnicy spotkania mogli również wziąć udział w treningu koszykówki, prowadzonym przez trenera Arkadiusza Pajewskiego, wypróbować swoją celność w rzutach balonikami wodnymi oraz zmierzyć się w wyścigu z taczką na przygotowanym torze przeszkód. W tej konkurencji najlepszymi okazali się:

  1. Jaś i tata Marcin Krajewski,
  2. Emilka i tata Tomek Staszewski,
  3. Mikołaj i tata Jacek Solka.

Na pikniku gościliśmy również pana Andrzeja Konarskiego z inicjatywy Tato.Net, który zachęcał do lektury książek o ojcostwie oraz zapraszał na warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, które odbędą się już we wrześniu w naszej szkole. Więcej o warsztatach na stronie: https://tato.net/warsztaty/7-sekretow-efektywnego-ojcostwa-choroszcz-k-bialegostoku-warsztaty-z-udzialem-zon-uczestnikow-w-piatek-229

Wydarzenie „Dzień z Tatą” poprzedziły dwa zadania, do których zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły. Pierwszym był konkurs plastyczny pt. „Wymarzony dzień z tatą”. Najlepszą pracę wykonała Zuzanna Gąsowski z kl. VI B i to jej praca została wykorzystana na plakacie promującym to wydarzenie. Gratulujemy!

Drugim wyzwaniem, z którym zmierzyli się nasi uczniowie było napisanie „Listu do taty”. Otrzymaliśmy około 180 listów. Listy zawierały bardzo osobiste doświadczenia autorów. Były listy zawierające dużo wdzięczności za czas spędzany z tatą, podziwu dla ojców, były te pełne tęsknoty za tatą, wśród listów znalazło się też wiele wierszy. Wybrane listy zostały wydane drukiem w broszurze pt. „Kochany Tato...”, którą mógł otrzymać każdy tata przybyły na piknik.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, dzięki którym mogło się odbyć to wydarzenie. Dziękujemy:

  • Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy, a w szczególności panu burmistrzowi Robertowi Wardzińskiemu za sfinansowanie zakupu medali oraz pucharów na zawody modeli zdalnie sterowanych oraz za wydanie broszury „Kochany Tato...”;
  • Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Choroszczy za sfinansowanie ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na terenie Gminy Choroszcz na 2022 rok” tego wydarzenia;
  • Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy za wydrukowanie plakatów, pomoc w promocji oraz współorganizację wydarzenia;