W dniu 24 stycznia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbyło się ostatnie, dziesiąte spotkanie z cyklu warsztatów pt. „Mentoring rodzicielski w oparciu o pozytywną dyscyplinę”. Prowadzącym był pedagog, terapeuta Robert Ćwikowski z pracowni psychoedukacji i profilaktyki dzieci, młodzieży i dorosłych "Noezis" w Białymstoku i białostockiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych ETAP. Warsztaty zorganizowała Rada Rodziców naszej szkoły, dzięki finansowemu wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy. c.d. po kliknięciu na tytuł


   Uczestnicy warsztatów zagłębili się w świat emocji, poznali pułapki myślowe, w które wpadają dzieci i rodzice we wzajemnych relacjach. Analizowali piramidę potrzeb, uczyli się jak stawiać granice oraz jak być konsekwentnym, jaka jest różnica między prośbą a żądaniem. Na spotkaniach była okazja do podzielenia się własnymi sukcesami i problemami, był czas na wymianę doświadczeń.

   Oto niektóre z wypowiedzi uczestników warsztatów: „Każda informacja otwierała mój umysł. Inaczej spojrzałam na swoje dzieci, uczucia, emocje i samą siebie”, „Bardzo dużo wyniosłam z zajęć o piramidzie potrzeb i pułapkach myślowych”, „Każde z poruszanych zagadnień było ważne, przydatne i nie jestem w stanie określić, które z nich najbardziej”, „Nauczyłam się jak lekko sobie odpuścić pewne sprawy”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było wziąć udział w tych spotkaniach i warto organizować podobne w przyszłości.

  Na ostatnim spotkaniu, gościła pani Iza Serafin z Radia Białystok. Nagrany przez nią reportaż jest podsumowaniem i zarazem zachętą do udziału w przyszłych tego typu wydarzeniach.

https://www.radio.bialystok.pl/akademia-zycia/index/id/209978

W przypadku zainteresowania kolejnymi edycjami warsztatów oraz tematami wartymi poruszenia prosimy o kontakt z Radą Rodziców: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Dorota Muczyńska