Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji „Kręcimy kilometry dla zdrowia i Ziemi”


 

„Kręcimy kilometry dla zdrowia i Ziemi” 

    Celem akcji Kręcimy kilometry dla zdrowia i Ziemi   zachęcenie uczniów i ich rodzin do wyboru roweru jako wiosennego środka lokomocji  i propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

    Zbliżająca się wiosna zachęca nas wszystkich do rowerowych wypraw. Chcielibyśmy zmotywować uczniów wraz z rodzinami  do zdrowej, sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Rower jest 13-krotnie mniej emisyjnym środkiem transportu niż samochód. Więcej rowerów zamiast samochodów na drogach to mniej korków, hałasu i czystsze powietrze. 

    Na tych, którzy zdobędą najwięcej kilometrów czekają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

Zasady udziału:

  1. Termin wydarzenia 22.04-10.05
  2. Cele: propagowanie właściwych postaw ekologicznych, zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o środowisko, uwrażliwienie na piękno otaczającej nas przyrody, zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej, propagowanie zdrowego stylu życia.
  3. Rodzaj aktywności: jazda na rowerze
  4. Pomiar dystansu w ramach startu- dowolna aplikacja. Wyślij do nas swój wynik w formie zdjęcia z dowolnej aplikacji. Max ilość zdjęć 2. 
  5. Wyślij zdjęcie wykonanego zadania na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (w tytule wpisując Imię, Nazwisko,klasę) 
  6. Uczestnicy z największą ilością przejechanych kilometrów otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców 
  7. Organizatorzy: nauczyciele świetlicy oraz geografii