Podczas pierwszego dnia XXIV edycji Turnieju o Puchar Tymbarku Szkoła Podstawowa z Choroszczy zaprezentowała się znakomicie.

Zwycięzcami finału wojewódzkiego w kategorii U-12 rozegranego na stadionie MOSiR Łomża zostały SP Choroszcz (dziewczęta) i ZSP 2 w Białymstoku (chłopcy).


Dziewczęta nie zawiodły i po raz kolejny okazały się najlepsze w naszym województwie. W drodze do finału  za każdym razem były lepsze od swoich koleżanek. Nasze dziewczęta strzeliły najwięcej bramek w całym turnieju, co przyczyniło się do zdobycia nagrody  króla strzelców przez Milenę Garbowską . Nasze złotka straciły również najmniej bramek z całej stawki. W finale, po zaciętym boju, pokonały Szkołę Podstawową z Piątnicy i tym samym zapewniły sobie przepustkę do Finałów Ogólnopolskich, które odbędą się w Warszawie.

Trochę gorzej poszło chłopcom. Nasi panowie w pierwszym meczu byli trochę stremowani, był to ich pierwszy turniej finałowy, mimo tego pewnie wyszli ze swojej grupy, wygrywając po drodze dwa mecze, niestety los chciał, że w ćwierćfinale "wpadamy" na SP 2 z Białegostoku ( jest to drużyna w całości złożona z zawodników Jagiellonii Białystok - klasa sportowa). Chłopcy grali bardzo dzielnie i ambitnie. Przez 3/4 meczu na boisku „pachniało” wielką niespodzianką, gdyż nasi zawodnicy prowadzili z faworytem całych rozgrywek 1:0, niestety, w końcowym rozrachunku po kilku błędach i olbrzymim zmęczeniu, przegrywamy 4:1. Jagiellonia wygrywa cały turniej, gromiąc w finale Suwałki 10-2.

Skład dziewczyn: Hanna Krysiewicz, Milena Garbowska, Magda Świderska, Kaja Dziejma, Lena Tynecka, Amelia Krysiewicz, Laura Siemieniuk, Nikola Mikulska, Oliwia Chowańska, Marina Malinowska.

Skład chłopców: Jakub Wolski, Julian Wasilewski, Szymon Werpachowski, Bartosz Sewioła, Karol Milewski, Jan Krajewski, Alan Kurzyna, Bartłomiej Pogorzelski, Oliwer Gromko, Kacper Cruz Rodriguez, Marcin Ostrowski.

Gratulujemy naszym uczniom wspaniałej sportowej postawy!

Dziewczynkom życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski!