Szkoła Podstawowa w Choroszczy bierze udział w projekcie edukacyjnym ,,Ogrodowy wypoczynek”. Jest to Konkurs grantowy. Pomysłodawcami projektu są uczniowie z klasy 6c, którzy wystąpili z inicjatywą utworzenia  kącika wypoczynkowego  na patio przy budynku szkoły. Będzie to miejsce relaksu na świeżym powietrzu podczas przerw, gdzie będzie można w zaciszu, w miłych okolicznościach przyrody odpocząć, zrelaksować się. Chcemy również, aby odbywały się tam lekcje w kontakcie z naturą. Planujemy posadzić rośliny miododajne, ustawić hoteliki dla owadów oraz budki dla ptaków. Mamy zamiar posadzić rodzime odmiany bylin i drzew. Nasz projekt ma na celu edukację ekologiczną,środowiskową i techniczną.

Dzięki podjętym działaniom uczniowie będą poznawać różnorodne gatunki roślin i zwierząt, będą mogli odpocząć od zgiełku panującego na przerwie i poszerzą umiejętność obserwacji przyrody. Będzie to kontynuacja naszych wcześniejszych działań związanych z powstaniem łąki kwietnej na terenie szkoły oraz innych inicjatyw w zakresie ekologii.

Prosimy o głosy Uczniów, Rodziców, Absolwentów, mieszkańców Miasta i Gminy Choroszcz, przyjaciół szkoły oraz wszystkie osoby, którym spodobał się projekt ,,Ogrodowy wypoczynek". Zwycięży projekt, który uzyska największą liczbę głosów internautów oraz uznanie komisji konkursowej. Głosowanie jest bardzo proste, jest bezpłatne, wystarczy wejść w link, przy pierwszym głosowaniu musimy podać maila, swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu. Klikamy pozycję - przyjaciel projektu. Dane są bezpieczne, bo to strona Nowej Ery, czyli wydawnictwa skąd szkoła zamawia podręczniki. Potem raz dziennie można oddać głos ( już bez podawania danych). Głosowanie trwa do 15 grudnia. Nagrodą jest kwota 3 tys. złotych, którą przeznaczymy na zakup ławek, stolików oraz roślin. Za wszystkie głosy serdecznie dziękujemy.

 

https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=26421&fbclid=IwAR2GF8y82vb5m2axoCDPXH0dBgQbT6OUfZUvUCW5epdUntKEf4YPOOblxEI