W dniu 17 listopada 2023 roku uczniowie klas 7d, 7b oraz uczniowie z klas szóstych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Wyjazd był zorganizowany w ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. 

Pierwszym elementem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.

Kolejnym, ważnym punktem, była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, mieszczącym się w dawnej elektrowni tramwajowej z początku XX wieku. Będąc tam, mogliśmy poruszać się w scenerii sprzed ponad siedemdziesięciu lat, chodząc po granitowym bruku, wśród gruzów zniszczonej stolicy. Na własne oczy dostrzegaliśmy, jak wyglądał czas okupacji oraz przygotowania do wybuchu powstania, a także poznaliśmy historię godziny „W”. Mogliśmy na własnej skórze przekonać się, jak wyglądała ewakuacja ze zniszczonego miasta prowadzona jedyną, względnie bezpieczną drogą, jaką były warszawskie kanały. Mogliśmy przejść aranżacją kanałów, w zupełnej ciemności i całkowitej ciszy. Było to dla nas  trudne i emocjonujące przeżycie. Dokładnie tak samo, jak podczas oglądania filmu „Miasto ruin”, prezentującego przerażający obraz zniszczonej Warszawy po 63 dniach walk. Wizyta w Muzeum powstania Warszawskiego była dla nas dużym przeżyciem. Będąc tam, oddaliśmy hołd pamięci tym, którzy zginęli w obronie naszej wolności.