Kolejny 4️⃣ finał wojewódzki w grach zespołowych stał się faktem.
Jeśli ktoś myślał, że udział naszej szkoły w trzech finałach wojewódzkich (piłka siatkowa dziewcząt klasy 7-8, piłka nożna chłopców i dziewcząt klasy 4-6) to szczyt naszych osiągnięć, to "niestety" bardzo się mylił😉
W dniu wczorajszym (22 maja) chłopcy z klas 7-8 rozegrali półfinał województwa. Nasza szkoła nie była wymieniana w roli faworyta. Ale, jak to się mówi "faworyt jest tylko na papierze". W pierwszym meczu zmierzyliśmy się ze Szkołą Podstawową z Suwałk. Spotkanie było dosyć jednostronne, a nasze ASY wygrały 5:1. Drugie spotkanie to był prawdziwy chrzest bojowy, zmierzyliśmy się z gospodarzem rozgrywek ze Szkołą Podstawową nr 5 z Białegostoku (jest to drużyna złożona w całości z zawodników AP Talent Białystok, którzy należą do klasy sportowej). Pojedynek  był dosyć wyrównany, z przewagą w posiadaniu piłki przez SP 5.  W piłce nożnej już tak bywa, że nie podania się liczą, ale to, co jest w siatce bramki. Wygrywamy 2:1❗❗
Ostatnie spotkanie odbyło się z drużyną z Łomży. Mecz był bardzo otwarty i miał wiele zwrotów akcji, na szczęście z happy endem dla nas.  Zwyciężamy 4:3 i meldujemy się w najlepszej czwórce SZKÓŁ PODSTAWOWYCH w Województwie Podlaskim.
Brawo Drużyna 👏
 
Dawid Biernacik, Adrian Sadowski, Kamil Targoński, Krzysiek Roszkowski, Piotr Mogielnicki, Patryk Jerończyk, Bartosz Krysztopik, Przemek Adamski, Michał Kozłowski
Trener: Mariusz Dzienis