Uczniowie klas 4a, 4c, 4d  oraz 6a wyruszyli 15 marca 2023 roku pod opieką pań Katarzyny Proszczuk, Ewy Zalewskiej oraz  Anny Kozłowskiej na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Przemaszerowaliśmy obok Zamku Królewskiego podziwiając piękno budynku, który został odtworzony po II wojnie światowej. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie pośpieszyliśmy na Rynek Starego Miasta. Tu zakupiliśmy pamiątki i drobne upominki. Niedaleko mieści się restauracja "Bazyliszek", nad wejściem której wisi podobizna legendarnego potwora zmieniającego wszystko na co spojrzał w kamień. Przewodnik opowiedział nam legendy o Bazyliszku, a później przeszliśmy przez ul. Piwną i Miodową. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Odbyliśmy spacer wzdłuż murów obronnych Starego Miasta i dotarliśmy do Pomnika Małego Powstańca. Następnie odwiedziliśmy monument szewca Jana Kilińskiego. Wizyta na Rynku Starego Miasta była świetną okazją do poszerzenia  wiedzy o historii naszej ojczyzny.

Strudzeni spacerem po malowniczych uliczkach warszawskiej starówki skierowaliśmy do się do galerii Złote Tarasy, aby zjeść posiłek. Następnie udaliśmy się do Teatru Studio Buffo na spektakl pt. „Piotruś Pan”, opowiadający o niechcącym dorosnąć chłopcu Piotrusiu, trochę awanturniku, a trochę samotniku, który dowodząc Zagubionymi Chłopcami na pięknej wyspie Niebywalencji podgląda syreny, przekomarza się z gwiazdami, tańczy na Indiańskim Święcie i na każdym kroku drażni piratów. Inscenizacja została zrealizowana z pomysłem i rozmachem. Nasz podziw wzbudziły rozwiązania kaskaderskie umożliwiające dzieciom latanie nad naszymi głowami. Aplauz publiczności wywołało również pojawienie się na scenie prawdziwego psa czy widowiskowy taniec Indian z pochodniami.

Pełni wrażeń i emocjonujących doznań zarówno historycznych, jak i artystycznych wróciliśmy do Choroszczy.