Uczniowie klasy 4 A i 4 C udali się 16.11.2022 r. pod opieką pań M. Czulewicz, E. Kraszewskiej, K. Proszczuk i  E. Zalewskiej na wycieczkę do Białegostoku.

Pierwsze kroki czwartoklasiści skierowali do Epi – Centrum Nauki i przenieśli się do świata, w którym nuda nie istnieje, a nauka spotyka się z zabawą. Zwiedzając poszczególne stanowiska i interaktywne wystawy uczniowie poznali prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia. Wszystkiego mogli dotknąć i spróbować, wszystko przesunąć, przekręcić, uruchomić. Można było nawet wsiąść na motor, poprowadzić samochód, sterować samolotem, wytwarzać prąd, nadać wiadomość alfabetem Morse'a i postawić włosy na głowie. Każdy pasjonat nauk technicznych i przyrodniczych znalazł coś dla siebie oraz wzbogacił wiedzę poprzez udział w różnych obserwacjach i eksperymentach, świetnie się przy tym bawiąc.

Następnie czwartoklasiści udali się  do Jumper Parku Trampolin, gdzie po kilkuminutowej rozgrzewce pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów, oddali się sportowej zabawie. Uczniowie korzystali ze ścieżek akrobatycznych, trampolin, koszy do wsadów, basenów wypełnionych gąbkami, dzięki czemu rozwijali sprawność fizyczną, koordynację oraz kształtowali właściwą postawę ciała.

Program przygotowany przez trenerów był ciekawy i dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń. Ta forma aktywności wprawiła wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliła mnóstwo pozytywnej energii.

Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach. Wycieczka pozwoliła czwartoklasistom, oprócz poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin nauki, poznać aktywne formy spędzania czasu wolnego,  utrwalić zasady kulturalnego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach oraz zacieśnić więzi koleżeńskie.