Po raz pierwszy w naszej szkole w klasach 1-3 „czytające korytarze” zapełniły się uczniami z książką w ręku w 2017r. Realizowana była wówczas innowacja pedagogiczna „Czytanie to szansa na poznanie-warsztaty literackie”. Celem akcji była promocja czytelnictwa i zachęcanie uczniów do czytania. W 2019r. powtórzyliśmy tą akcję czytelniczą i wpisała się ona w cykliczne działania naszej szkoły. Niestety pandemia przeszkodziła nam w kontynuacji działań aż do teraz.
6 czerwca 2022r. możliwe było znów wyjście wszystkich uczniów na korytarze!  Akcja czytelnicza się udała, bo uczniowie wytrwale i z ochotą od poniedziałku do piątku od 8.00 do 8.10 czytali swoje teksty: z książek, podręczników lub czasopisma „Świerszczyk”. Nawet 6-latki dzielnie czytały swoje ulubione bajeczki. Wielką entuzjastką i stałym uczestnikiem tych spotkań jest p. dyrektor Ewa Zawistowska, która wspólnie spędzała czas z uczniami na czytaniu. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za promowanie czytelnictwa w naszej szkole – CZYTANIE jest SUPER!!!                                                                                                       

nauczyciel bibliotekarz- Marzanna Szumkowska