Zuzanna Loranty - Absolwentka Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Białostockiej.

Uczennica klasy V d Zuzanna Loranty w roku akademickim 2021/2022  była uczestniczką kolejnej edycji Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego na Politechnice Białostockiej. Partnerami uczelni w realizacji tej inicjatywy byli: prezydent Białystoku, burmistrzowie Augustowa i Siemiatycz oraz marszałek województwa podlaskiego.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie edukacyjne Politechniki Białostockiej, które od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Celem działalności uczelni jest edukacja i rozwój ciekawości i kreatywności dziecięcej. Dzięki zajęciom prowadzonym przez rok akademicki uczniowie klas IV – VI z całego województwa mogą się przekonać, że zdobywanie wiedzy wcale nie musi być trudne i nudne, a wręcz przeciwnie –  staje się wspaniałą przygodą. Działania edukacyjne prowadzone w czasie wykładów i warsztatów na uczelni pozwalają zainteresować najmłodszych studentów naukami ścisłymi. W tym roku młodzi uczestnicy Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego poznawali świat dzięki m.in. tematom: „Sztuczna inteligencja. Skąd się wzięła temperatura i czy można ją zobaczyć?, „Z czego świat zbudowano?”, „Rzeźbienie w 3D”, „W pracowni malarza”.

Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 1600 uczestników, w tym uczennica naszej szkoły Zuzanna Loranty. Wielkie gratulacje!