Z książką na co dzień i od święta” – 6-latki w bibliotece szkolnej

 Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia), Święto Książki (23 kwietnia) i Święto Biblioteki ( 8 maja), z tych okazji dzieci
z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Choroszczy z klas Oa i Ob oraz z grup przedszkolnych „Pszczółki” i „Liski”
z Przedszkola Samorządowego z Choroszczy uczestniczyły w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Książki towarzyszą nam od najmłodszych lat, w każdym domu rodzice czytają swoim pociechom różne bajeczki, w przedszkolu panie wprowadzają dzieci w zaczarowany świat literatury, a w bibliotece szkolnej 6-latki mogą rozwijać swoje zainteresowania książką i poznawać bohaterów nieznanych opowieści.
 Dzieci 6-letnie uczestniczyły w zajęciach czytelniczych o Słoniu Trąbalskim, poznawały wiersze J.L.Kerna, wysłuchały opowiadania o misiu ”Puk, puk” oraz uczestniczyły w zabawach czytelniczych. Na zakończenie odwiedziły świetlicę szkolną i wykonały zakładki origami do książek - pszczółki i liski. W radosnej, bajkowej  atmosferze czas minął bardzo szybko.  „Komu bliski bajek świat…” - więc zapraszam do biblioteki szkolnej już we wrześniu.