Dzień Książki i Dzień Biblioteki to niezwykłe święto autorów, książek, bibliotek a przede wszystkim czytelnictwa. 11 maja w progach naszej szkoły gościliśmy przyszłych czytelników, 5-latki z grupy „Motylki” z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy.

Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku dla książek oraz poznanie szkoły.

Przedszkolaki zapoznały się z magicznym miejscem, jakim jest biblioteka. Miały możliwość poznania zasad dotyczących korzystania z książek oraz księgozbiorem Biblioteki.

A skoro Święto Książki – to musi być czytanie, poznawanie wierszy , bajek i baśni. Dlatego dalsza część spotkania odbyła się w bibliotece szkolnej. Przedszkolaki obejrzały część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy 1c, a przygotowaną przez panią Agnieszkę Zajko. Inscenizacja wiersza J. Brzechwy „Na straganie” wywołała uśmiech i zadowolenie na twarzach najmłodszych.

Następnie pod okiem pani Agnieszki Tołoczko, Motylki wykonały piękne  motyle, zakładki do książki. Z dumą zabrały je ze sobą na pamiątkę.

Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Mamy nadzieję, że stało się zachętą do sięgania po książki. Pamiętajmy, że nawyk czytania należy kształtować od najmłodszych lat, a biblioteka może być ogromnym wsparciem.

Marzanna Szumkowska, Agnieszka Zajko, Agnieszka Tołoczko