W roku szkolnym 2021/2022 klasa Id bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z ekologią na Ty”.

   Nasza szkoła bierze udział w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł  „W poszukiwaniu szczęścia…”, która w tym roku skupia się na budowaniu kompetencji oraz rozwiązywaniu problemów wśród uczniów, znajdujących się na różnym etapie rozwojowym. Głównymi celami Kampanii są:
• budowanie poczucia własnej wartości u dzieci i młodzieży,
• kształtowanie umiejętności dostrzegania własnych zalet i mocnych stron,
• doznawanie pozytywnych emocji,
• motywowanie do osiągania założonych celów,
• minimalizacja ryzyka zachowań ryzykownych (eksperymentowania z alkoholem lub innymi substancjami zmieniającymi nastrój).

   W ramach kampanii zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem materiałów kampanii, a na zakończenie akcji uczniowie klasy 2c wykonali prace plastyczne.

 

Autor:

Urszula Misiewicz

 W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 3c uczestniczyli w projekcie zatytułowanym " Matematyka. Co się liczy w sporcie?" przygotowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci w Klasie organizatora pierwszego i największego uniwersytetu dla małych studentów.

Nasze działania pomału kończą się. Dzięki współpracy z Fundacją SocLab oraz Otwarta Edukacja, a także wsparciu finansowemu Burmistrza Choroszczy mogliśmy zrealizować dwa zwycięskie projekty na łączną kwotę 5200 zł: Dla każdego coś sportowego oraz Ogrodowy odpoczynek. Nasi uczniowie  z zespołu koordynującego podsumowali swoją pracę, podzielili się wrażeniami z przedstawicielami fundacji. Wkrótce powstanie film promujący udział w Szkolnych Budżetach Partycypacyjnych. 


Moje zawodowe marzenie, moje hobby” – wykonaj prezentację multimedialną, film, plakat, kartę zawodoznawczą (lub zastosuj inną formę ustaloną wcześniej z nauczycielami) na temat zawodowych marzeń, pasji i oczekiwań. Kontakt oraz przesyłanie prac: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Termin: do 22 maja 2020 r.