20 października 2022 r. gościliśmy w naszej szkole, już po raz piąty, panią Celinę Zubrycką – pisarkę i autorkę bajek terapeutycznych dla dzieci.

Autorka została zaproszona  na spotkanie z kl. 2c i trzecioklasistami, a wraz z nią przybył również dobrze znany dla naszych uczniów osioł Mateusz – wełniany pluszak, bohater jednej z książek pisarki. Dzieci poznały już wcześniej przygody „Osła Mateusza”, „Lalki Lusy” czy „Księżniczki na złotym wózku”. Teraz przyszedł czas na spotkanie z najnowszą  książką pani Celiny, „Tere fere czyli bajki z dziecięcego pokoju”. To pięknie ilustrowana opowieść opowiadająca o pokoju Ignasia, w którym dzieją się bardzo ciekawe historie z udziałem muchy, pająka i super - kaczek. Uczniowie z uwagą słuchali opowieści pisarki i bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, a na zakończenie odbył się test uważnego słuchania. Nie zabrakło również zabawy, wszyscy z pisarką tańczyli znany i lubiany taniec „kaczuszki”. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali pisarce za przybycie do naszej szkoły oraz mogli nabyć książkę wraz z jej autografem.

„ Ignaś otworzył książkę. (…) przeczytał:” Wymień swoich przyjaciół i napisz, za co ich najbardziej cenisz”. Tere fere – uśmiechnął się, spojrzał na chwilę w lustro, a potem zaczął pisać.”     

Zachęcamy do czytania!!!                                         
                                                wychowawczynie kl.2, 3 , nauczyciel bibliotekarz-Marzanna Szumkowska