Ten dzień  świętujemy co roku 29 września. Przypominamy wówczas, że głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole.
   W czwartkowe przedpołudnie w naszej szkole w każdej klasie odbywało się 15-minutowe   głośne czytanie. Zaproszono do czytania panie z naszej szkoły, rodziców, babcie, przedstawicieli innych placówek i bibliotekarzy. Jak co roku głównym gościem zaproszonym na Dzień Głośnego Czytania była pani dyrektor Ewa Zawistowska. Zebrani uczniowie klas 1a,1e, 2c i 3 latki, obejrzeli przedstawienie pt. „Stefek Burczymucha” przygotowane przez klasę 2c pod kierunkiem wychowawczyni pani Agnieszki Zajko. Następnie pani dyrektor zaprezentowała uczniom utwory Marii Konopnickiej i odczytała fragmenty kilku książek autorki. Zachęcała najmłodszych do czytania różnorodnych książek. Wszystkim dzieciom bardzo podobało się spotkanie z literaturą dziecięcą, bo „książki radość dają, tym co czytają i słuchają”.