W ubiegłym tygodniu klasy 6a, 6d i 7b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce nad polskie morze.

Pierwszego dnia, zwiedzaliśmy Śródmieście Gdańska. Towarzyszyła nam pani przewodniczka, dzięki której lepiej poznaliśmy historię Gdańska i znajdującej się tam Bazyliki Mariackiej, ale również ciekawostki i legendy związane z tym miastem. Odwiedziliśmy także muzeum, w którym obejrzeliśmy ciekawą ekspozycję bursztynów.
 
Drugiego dnia, idąc przez Słowiński Park Narodowy, obserwując naturę i słuchając śpiewu ptaków, doszliśmy do ruchomych wydm. Był czas na zabawę i pamiątkowe zdjęcia. Następnie szliśmy brzegiem morza przysłuchując się falom, odbijającym się o brzeg, podziwiając nadmorski krajobraz.
 
Trzeciego dnia po śniadaniu, spakowaniu się oraz wymeldowaniu z hotelu, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Choroszczy. W trakcie podróży udaliśmy się do Malborka, aby zwiedzić Zamek Krzyżacki, po którym oprowadziła nas pani przewodniczka. Była to wspaniała lekcja historii Polski.
 
Zapamiętamy tę wycieczkę na długo, ponieważ zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc z których pozostały nam wspaniałe wspomnienia.
Karolina Sokolewicz z klasy 6a
 
Aby zobaczyć zdjęcia należy kliknąć w tytuł artykułu

Szanowni Państwo! Szanowni Uczniowie!

 Serdecznie zapraszam na uroczystość związaną z zakończeniem roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy

 - godzina 8.00 - pożegnanie klas IV – VII przez wychowawców w salach lekcyjnych (zgodnie z grafikiem) w budynku szkoły przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A

 - godzina 8.30 - pożegnanie klas III i klas VIII,  miejsce – hala gimnastyczna w budynku szkoły przy ulicy Powstania Styczniowego 26 A; pożegnanie klas III przez wychowawców w salach lekcyjnych w  budynku szkoły przy ul. Powstania Styczniowego 1 (zgodnie z grafikiem); pożegnanie klas VIII przez wychowawców w salach lekcyjnych (zgodnie z grafikiem) budynku szkoły przy ul. Powstania Styczniowego 26 A

 - godzina 9.30, pożegnanie  klas I i II przez wychowawców w salach lekcyjnych (zgodnie z grafikiem) w budynku przy ul. Powstania Styczniowego 1

 - godzina 12.30 pożegnanie grup przedszkolnych, miejsce - sala gimnastyczna w budynku szkoły przy ul. Powstania Styczniowego 1, następnie w salach lekcyjnych (zgodnie z grafikiem)

Dyrektor szkoły

Ewa Zawistowska


 

14 czerwca 2024 roku klasy II a i II b wybrały się na wycieczkę do Parku Linowego w Jeronikach.

 

 „Ramię w ramię”

Integracja, zabawa, sport i wiele innych atrakcji czekało w środowe popołudnie na uczniów i ich rodziny podczas Dnia Rodziny „Ramię w ramię” zorganizowanym przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

W minioną środę 12 czerwca, na terenie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, odbyło się niezwykłe wydarzenie – Dzień Rodziny „Ramię w ramię”. Impreza zorganizowana przez Radę Rodziców zgromadziła liczne grono uczniów, rodziców oraz sympatyków szkoły, oferując mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Inicjatorami tego wydarzenia byli rodzice z prężnie działającej Rady Rodziców. Ich zaangażowanie i praca przyczyniły się do stworzenia wspaniałej atmosfery i zapewnienia uczestnikom wielu form aktywności. Również dzięki wsparciu Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Gminy Choroszcz możliwe było zrealizowanie tak bogatego programu wydarzenia.