19 maja uczniowie klas 2a i 2b wybrali się na pełną atrakcji wycieczkę do Pacowej Chaty w Krypnie. Dzieci uczestniczyły w programie edukacyjno-rekreacyjnym „8 Krain”, który dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, radości oraz ciekawych doświadczeń związanych z dawnymi tradycjami i aktywnym spędzaniem czasu.

Uczennica klasy 4d HANNA JACEWICZ otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Czytanie jest THE BEST!" organizowanym w ramach 13 Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.

Wyróżniona praca Hani została doceniona przez jury złożone z pracowników Galerii Sleńdzińskich spośród 68 prac w kategorii wiekowej klas IV - VI.

Wielkie gratulacje!

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do teatru, gdzie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. "Amelka, Bóbr i Król na dachu". Przedstawienie dostarczyło wszystkim wielu emocji, wzruszeń oraz radości. Młodzi widzowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, a piękna scenografia, muzyka i gra aktorów sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w ich pamięci. Wyjazd do teatru był jednak nie tylko okazją do obejrzenia przedstawienia, ale również do poznania pracy osób, które na co dzień tworzą magiczny świat teatru. Uczniowie zwiedzali kulisy budynku i dowiedzieli się, jak wygląda przygotowanie spektakli od strony technicznej i organizacyjnej. Podczas wizyty dzieci miały możliwość zobaczenia elementów dekoracji wykorzystywanych podczas spektakli. Była to niezwykle ciekawa lekcja kultury i sztuki, która pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć, ile pracy i zaangażowania wymaga przygotowanie teatralnego widowiska. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.