Uczniowie klas piątych od poniedziałku do środy realizowali zajęcia szkolne na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Mieli możliwość poznać faunę i florę WPN w wielu odsłonach. Zwiedzili Muzeum Wigier, uczestniczyli w zajęciach na terenie Ośrodka Edukacyjnego w Słupi, przeszli ścieżki edukacyjne parku. Poznali pracę biologów, hydrobiologów i pracowników parku narodowego. Samodzielnie pobierali materiał z jeziora i oglądali potem pod mikroskopem. Dowiedzieli się tez, że suchary to nazwa nie tylko słabych dowcipów, ale również jezior nieposiadających odpływów i dopływów, które powstały w wyniku wytopienia się martwych brył lodu.

Oczywiście mieli też czas na wspólne gry i zabawy, czyli rekreację i integrację 😊


Podzieleni na drużyny wykonywali różnorodne zadania – jedne zabawne, inne sprawdzające ich poziom wiedzy o WPN, a kolejne sprawność ruchową i poczucie humoru. Z zaangażowaniem i we współpracy przemierzali teren Ośrodka Młodzieżowego „Zatoka Uklei” doskonale się przy tym bawiąc.  Korzystali również z boisk sportowych.

Było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek oraz taneczne, dyskotekowe pląsy.

Trzeciego dnia piątoklasiści poznali postać i twórczość Marii Konopnickiej zwiedzając muzeum mieszczące się w domu rodzinnym pisarki w Suwałkach. Końcowy punkt programu spotkał się z wielkim aplauzem uczestników…  kto by tak nie zareagował na szaleństwo w aquaparku…  

Dziękujemy p. Tomaszowi Staszewskiemu (rodzicowi uczennicy kl. 5b) za zorganizowanie  i pilotowanie tego przedsięwzięcia.

Opiekunowie: E. Leszczyńska, G. Kopaczewska, G, Horba, R. Popko, M. Czulewicz