W dniach 19.03-28.03.2021 roku w Szkole Podstawowej im.Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbyła się akcja sportowa „Dzień Wiosny na sportowo”. Akcja skierowana była do uczniów klas 4-8. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego. Podczas pandemii zostaliśmy w domu, ale dla uczniów i nauczycieli wcale nie oznacza to, że mamy mniej ruchu. Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczą w lekcjach w-f oraz chętnie uczestniczą w konkursach, wyzwaniach sportowych.

          Akcja „Dzień wiosny na sportowo” miała na celu promowanie nie tylko zabawy na świeżym powietrzu ale i edukacji z aktywnego spędzania czasu. Formuła akcji została specjalnie dostosowana do aktualnych możliwości pracy zdalnej uczniów. Głównym zadaniem było pokonanie dystansu: dziewczyny 0,5 km, chłopcy 1 km. Każdy uczestnik mógł wybrać rodzaj aktywności: bieg, chodzenie, spacer, Nordic Walking, rower, rolki. Następnie uczestnicy wysyłali swój wynik w formie zdjęcia z dowolnej aplikacji lub zdjęcie zegarka. 

       Wirtualne wyzwanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Była to ciekawa forma spędzania wolnego czasu a także motywacja do wyjścia z domu. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział.