Już niebawem będziemy obchodzić Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja, czyli rocznicę uchwalenia pierwszej konstytucji 3 maja 1791 roku. Każde z tych świąt nierozerwalnie łączy się z naszym poczuciem tożsamości i przynależności do narodu polskiego.

W naszej szkole święta majowe upamiętnimy poprzez organizację Majowego Tygodnia Patriotycznego. Celem tego szczególnego czasu jest umocnienie  poczucia  narodowej wspólnoty i dumy z naszej ojczyzny, jej dziejów, kultury i tradycji oraz oddanie hołdu naszym przodkom, którzy przyczynili się do tego, że możemy dziś żyć i świętować w wolnym, suwerennym państwie. 

W ramach Majowego Tygodnia Patriotycznego nasi uczniowie mogą wziąć udział w następujących działaniach:

Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych „Tobie śpiewamy Ojczyzno”

odbędzie się dnia 29.04.2024 r. w  dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria: klasy IV i V;

II kategoria: klasy VI, VII i VIII.

Zadaniem uczniów przy wsparciu wychowawców jest przygotowanie interpretacji wylosowanego utworu, przy ocenie występu jury weźmie pod uwagę zaangażowanie całej grupy, walory artystyczne, strój patriotyczny.

Test wiedzy o Konstytucji 3 Maja

Chętni uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat pierwszej polskiej konstytucji i okoliczności jej uchwalenia biorąc udział w teście. Link do testu będzie aktywny do 5 maja. Uczestnicy otrzymają oceny z historii.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOG1iTwe67ctPx4up68n7tUqxhRuNRax2F7wt3kZjeJIXOuA/viewform?usp=sf_link

Cześć i chwała Bohaterom

Święta majowe są okazją, by oddać hołd naszym przodkom zaangażowanym w walkę o  niepodległą Polskę i utrzymanie jej suwerenności. Zapraszamy uczniów naszej szkoły do  udziału w akcji „Cześć i chwała Bohaterom”. Wystarczy w dniach 1-3 maja odwiedzić mogiły poległych za wolność Polski lub miejsca pamięci narodowej, zapalić tam znicze oraz zrobić zdjęcie upamiętniające udział w akcji. Fotografie z krótkim opisem miejsca należy przesłać nauczycielom historii do 6 maja na maile klasowe. Zaangażowani uczniowie otrzymają pochwały.

Uczniowie naszej szkoły w ramach  lekcji historii w wezmą też udział projekcie edukacyjnym „3 maj 1791 r. w oczach młodych reporterów”  oraz w warsztatach „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.

Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w proponowane aktywności i życzymy, aby wspólne świętowanie umocniło poczucie tożsamości narodowej oraz dumę z bycia Polakami.

nauczyciele historii i muzyki