Jasełka, to piękne widowisko o Bożym Narodzeniu od lat wpisane w polską tradycję. W naszej szkole odbyły się one 19 grudnia 2023r. Było to wyjątkowe przedstawienie artystyczno – wokalne. Uczniowie z zaangażowaniem wcielili się w biblijne postacie, jeszcze raz przypominając wszystkim o historii narodzin Jezusa poprzez obrazowe sceny i dialogi. Inscenizacja przeplatana była kolędami i pastorałkami, pięknie wykonanymi przez szkolny chór, a symboliczne, ale zarazem efektowne dekoracje przeniosły widzów do ubogiej stajenki w Betlejem i stanowiły piękne tło dla aktorów. Jasełka wprawiły zaproszonych gości i społeczność szkolną w prawdziwie świąteczny nastrój i pokazały, że w naszej szkole nie brakuje prawdziwych talentów.


Na zakończenie każdy mógł poczuć się kolędnikiem i odśpiewać wraz z gronem pedagogicznym skoczną pastorałkę „Od serca do ucha”. Naszą świąteczną uroczystość zamknęły życzenia od gości i dyrekcji szkoły skierowane do wszystkich zebranych.

Jasełka przygotowały - Agnieszka Szarkowska, Agnieszka Sławińska, Agnieszka Łuniewska, Maria Jabłońska, Anna Hajduczenia

Oprawa muzyczna - Wojciech Dudziński

Scenografia - Barbara Raczkowska-Bobek i Izabela Iwaszkiewicz