8 grudnia 2023r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Biblioteka to miejsce w szkole, które powinno kojarzyć się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są mile widziani, miejscem, które będą chętnie odwiedzać. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zostali poddani „egzaminowi”. Pierwszoklasiści odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość znanych i lubianych tytułów książek oraz bohaterów baśni i bajek. Następnie uczniowie klasy 3a pod opieką pani Renaty Rajewskiej przedstawili pierwszakom zasady korzystania z książek i zapewnili uczniów słowami piosenki, że: „kto czyta książki mądry jest jak sowa”. Po przeprowadzonej pogadance i bajkowym egzaminie przyszli czytelnicy złożyli przed Panią Dyrektor uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać i szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika oraz zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści  otrzymali dyplomy oraz Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” pt.” Wnuczka antykwariusza”.
Życzę nowym czytelnikom wspaniałych wrażeń z przeczytanych lektur, by czerpali z książek  jak najwięcej mądrości i radości i zapraszam do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

Marzanna Szumkowska - nauczyciel bibliotekarz