11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości - to jedna z najbardziej podniosłych i uroczystych okazji obchodzonych w ciągu roku. Polacy w całym kraju wywieszają flagi, zakładają biało-czerwone kokardy i uczestniczą w państwowych uroczystościach z tej okazji. Podobnie i my, cała społeczność naszej szkoły, stanęliśmy z pełną powagą i szacunkiem dla Ojców Naszej Niepodległości by przypomnieć i uczcić pamiętne wydarzenia z roku 1918, kiedy to po ponad stuletniej niewoli Polska odzyskała upragnioną wolność, stając się krajem dumnym i niepodległym.

Obchody odbyły się w środę 10 listopada 2023r. i wzięli w nich udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Rozpoczęła je uroczysta przemowa pani dyrektor oraz wprowadzenie sztandaru Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie zaproszono uczniów, nauczycieli, Panie Dyrektor oraz zaproszonych gości do obejrzenia i wysłuchania montażu słowno-muzyczno-tanecznego, podczas którego zaprezentowany zostały wiersze, piosenki. Wzruszającym momentem było wykonanie  układu tanecznego "Taniec wolności" przez uczennice klas trzecich, a także odśpiewanie piosenki „11 listopada”, który zakończył część artystyczną spotkania. Na sali gimnastycznej panowała wzniosła, uroczysta atmosfera pośród powiewających flag.

Po zakończeniu występów wszystkich klas nadszedł czas na kolejny punkt programu, jakim było wręczenie dyplomów i nagród za udział w konkursach szkolnych „Mistrz Pięknego Pisania” i „Mistrz pięknego Czytania”.

W naszej szkole odbywały się także inne działania związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Wszystkie klasy miały za zadanie wykonanie plakatu pt. „Za co kocham Polskę?” i wywieszenie go przy drzwiach klasowych.

Wierzymy, że wspólne świętowanie było zachętą dla nas wszystkich do wzmocnienia poczucia wspólnoty obywatelskiej, budowania świadomości narodowej i postaw patriotycznych wśród naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim uczniom, wychowawczyniom klas 1-3 oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wzniosłej uroczystości.

 

 Aneta Tur-Zakrzewska, Renata Rajewska