Wycieczka do Warszawy

 20 października uczniowie klas 5c i 5d Szkoły Podstawowej w Choroszczy wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Na początku  odwiedzili park wodny – SUNTAGO – pod Warszawą. Uczniowie relaksowali się w części parku zwanej Jamango, która oferuje zewnętrzne baseny termiczne, wewnętrzną część basenową z falą morską oraz oczywiście kilkanaście zjeżdżalni Atrakcji nie było końca, aż żal było opuszczać ten wspaniały obiekt. Uczniowie relaksowali się w różnego rodzaju basenach w strefie, czyli w jedynej w swoim rodzaju wodnej dżungli pełnej atrakcji i niespodzianek. Był to bardzo udany i relaksujący dzień, pełen mnóstwa mokrych wrażeń. 


 Następne w planach było zwiedzanie Radia.

Uczniowie zapoznali się z historią Polskiego Radia oraz jego pracą. Mieliśmy okazję obserwować realizację audycji „na żywo” w studiach radiowej Jedynki, Dwójki i Czwórki, odwiedziliśmy również studio nagraniowe, Studio Polskiego Radia im.Władysława Szpilmana .

 Na koniec wisienką na torcie było zwiedzanie Zimowego Ogrodu Króla Jana III Sobieskiego . Jest to wystawa świetlna nawiązująca do piękna architektury oraz historii pałacu. Odwiedzając ją po zmroku, wkraczamy w przestrzeń, w której możemy się poczuć jak na królewskim dworze.

Elementy i detale świetlnej ekspozycji odwołują się do źródeł ikonograficznych, herbu oraz symboliki pałacu. Wejścia do ogrodu strzegą orły zdobiące rozświetloną pergolę. W ogrodzie północnym można pospacerować aleją obsadzoną pnączami oraz zobaczyć rozświetloną altanę stylizowaną na XVII-wiecznej. Stamtąd przechodzi się do oświetlonego kandelabrami tarasu górnego, gdzie znajdują się świetlne herby króla Jana III oraz misternie zdobione pawilony. Po środku tej części ogrodu światłem rozkwitły też drzewka pomarańczowe – podobne do tych, które rosły w królewskiej oranżerii. Dla gości przygotowano również pięknie zdobioną świetlistą ramę, aby mogli w niej zrobić sobie zdjęcie na tle pałacu.