17 października w Choroszczy został rozegrany Finał Grupy Południowej w Piłce Nożnej Dziewcząt. Szkoła Podstawowa w Choroszczy  uznawana była za faworytów tego turnieju i trzeba powiedzieć, że dziewczęta udowodniły na boisku, iż w pełni zasługują na taką ocenę. Do Choroszczy przyjechały mistrzynie i wicemistrzynie swoich powiatów - SP Knyszyn, SP Drohiczyn i SP Topczewo. Nasze dziewczęta nie były zbyt gościnne i nie dały żadnych szans przeciwniczkom. Trzy mecze wygrane i 9 punktów daje nam pierwsze miejsce i awans do dalszego etapu.


Wyniki grupowe :
SP Choroszcz - Sp Knyszyn 5:0
SP Choroszcz - SP Drohiczyn 4:1
SP Choroszcz - SP Topczewo 3:0

Skład naszej drużyny:Kamila Okruszko, Wiktoria Ambroziak, Laura Siemieniuk, Hania Krysiewcz,, Milena Garbowska, Natalia Pawłowska, Marina Malinowska, Kaja Dziejma, Amelia Krysiewicz
Trener: Mariusz Dzienis

18 października, dzień po turnieju dziewcząt, przeszła kolej na zawody chłopców. Tym razem do Choroszczy zawitały drużyny z Siemiatycz, Topczewa i Knyszyna.
Rywalizacja była bardziej wyrównana niż dzień wcześniej, ale rozstrzygnięcie te same. Pierwsze miejsce trzy zwycięstwa i 9 punktów to dorobek naszego zespołu.

Wyniki grupowe :
SP Choroszcz - Sp Knyszyn 4:2
SP Choroszcz - SP Siemiatycze 2:0
SP Choroszcz - SP Topczewo 3:1

Skład naszej drużyny :Jakub Jacewicz, Marcin Krawczyk, Szymon Werpachowski, Karol Milewski, Wiktor Mielech, Jan Krajewski, Alan Kurzyna, Kacper Cruz Rodriguez, Bartosz Roszkowski
Trener: Mariusz Dzienis

Obie drużyny meldują wykonanie zadania, zarówno chłopcy jak i dziewczęta ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CHOROSZCZY uzyskują awans do Finałów Grupy Południowej, a już za tydzień do gry wchodzą chłopcy z klas 7-8.

        Chcielibyśmy bardzo podziękować Miejsko - Gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy za udostępnieniu boiska, na którym rozgrywaliśmy nasze zawody.