Szkoła Podstawowa imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy zwraca się z prośbą do mieszkańców miasta Choroszcz o oddanie swego głosu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz na 2024 rok. Głos można oddać tradycyjnie – wypełniając kartę do głosowania i wrzucając ją do urny w Urzędzie Miejskim w Choroszczy, jak również elektronicznie – przesyłając skan wypełnionej karty na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Terminy przesyłania głosów – 2 października 2023 – 13 października 2023 roku.

NAZWA ZADANIA: Artyści na scenę czyli jak uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Choroszczy tworzą teatr – część I.

WNIOSKODAWCA: Małgorzata Czulewicz

OPIS PROJEKTU:  Projekt będzie obejmował kilka etapów. I etap –  zakup sceny-podestu do budynku szkoły przy ul. Powstania Styczniowego 26a wraz ze schodami i osłonami oraz częściowe nagłośnienie miejsca w którym podest będzie ustawiony (aula na I piętrze szkoły) wraz z montażem. II etap – zakup i montaż pozostałych elementów nagłośnienia.

CELE i UZASADNIENIE PROJEKTU: Projekt jest realizacją pomysłu który powstał podczas przygotowań do wielu uroczystości szkolnych, imprez edukacyjnych i kulturalnych na terenie placówki. W szkole uczy się duża grupa uczniów uzdolnionych muzycznie, tanecznie i artystycznie. Chętnie biorą udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych, duża ich liczba zgłasza się do proponowanych przez nauczycieli działań sceniczno-teatralnych. Nauczyciele przygotowujący zespołowo uczniów do występów na scenie działają w sposób rzetelny, potrafią zmobilizować uczniów do prezentacji swoich możliwości talentów. W placówce utworzona została grupa chóru. Każdego roku w zajęciach chóru bierze udział ok. 25-30 uczniów. Nauczyciel muzyki ma bardzo pozytywny wpływ na młodzież, potrafi zachęcić uczniów do udziału w występach chóru, dostrzega talenty muzyczne swoich podopiecznych, wspiera ich i angażuje do samorealizacji uzdolnień. Dzięki zakupionemu sprzętowi uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty i poszerzać umiejętności artystyczne. Szkoła zyska możliwość profesjonalnego kształtowania u uczniów umiejętności występów publicznych, co jest konieczne, a wynika z obserwacji w ramach nadzoru pedagogicznego. Efekty przyszłej pracy z uczniami na scenie wpłyną na rozwój samej placówki i promocję szkoły w środowisku. SZACUNKOWY KOSZT: 100 000,00 zł.

Mieszkańcy Choroszczy – głosujcie na nas!

Za wszystkie głosy z góry serdecznie dziękujemy!