Koniec roku szkolnego to czas wystawiania ocen i wypisywania świadectw. 

My także chcielibyśmy ocenić i podsumować naszych SPORTOWCÓW za rok szkolny 2022/2023.

Ocena oczywiście nie może być inna niż CELUJĄCA ... no, może z małym minusikiem za brak choć jednego złota. 

Ale po kolei. Nasi uczniowie w tym roku przeszli samych siebie, a wynik, jaki osiągnęli, można uznać za wielki sukces. 

W tym roku szkolnym położyliśmy szczególny nacisk na dwie konkurencje - piłka siatkowa dziewcząt klas 7-8 oraz piłka nożna chłopców klas 4-6 i  7-8  oraz dziewcząt klas 4-6. Od września praktycznie co 2 - 3 tygodnie odbywały się turnieje eliminacyjne, łącznie 16 turniejów w  województwie. Nie było łatwo: kontuzje, choroby, niedyspozycje zawodników, nie pasujące terminy czy trudności logistyczne to tylko garstka problemów, z jakimi się mierzyliśmy.

Dojście do finału to duża rzecz. Przed rozgrywkami zakładaliśmy sobie, że fajnie by było dotrzeć do jednego czy dwóch turniejów finałowych, ale chyba nikt z nas nie spodziewał się, że na cztery możliwe finały będziemy brać udział we wszystkich czterech. Sam udział w turniejach finałowych, w których występują 4 najlepsze szkoły z całego województwa, to ogromny sukces, a zdobycie krążka to dodatkowa radość. 

Klikając w artykuł dowiecie się więcej o naszych osiągnięciach . Zapraszamy do lektury.

               

Piłka siatkowa dziewcząt

Dziewczyny dotarły do Finału i nieskromnie można powiedzieć że nic w tym dziwnego w drodze do najlepszej czwórki były zdecydowanie najlepsze wygrywały wszystkie swoje turnieje i mecze w bardzo przekonywujący sposób nic więc dziwnego że w finale uznawane były za faworytki. Niestety w tym najważniejszym turnieju zabrakło aż trzech podstawowych zawodniczek i przy bardzo skromnej kadrze nie udało się nam uzupełnić tych braków na tyle dobrze aby powalczyć o coś więcej. Dziewczęta zdobywają 4 miejsce w województwie Podlaskim. Wynik bardzo dobry ale apetyty były większe. 

Piłka nożna chłopcy i dziewczęta

W piłce nożnej mieliśmy aż 3 drużyny. Dwie chłopięce i jedną dziewcząt. Chłopcy  młodsi jak i starsi wywalczyli brązowe medale. W obydwu przypadkach przegraliśmy w półfinałach, ale tanio skóry nie sprzedaliśmy walczyliśmy dzielnie do samego końca. Na szczęście porażki w półfinałach nie podłamały naszych zawodników i w meczach o 3 miejsce to my byliśmy górą. Droga do trzeciego miejsca była długa i wyboista ale mimo tego chłopcy spisali się znakomicie. Brawo Panowie . Najlepszym wynikiem mogą pochwalić się nasze dziewczęta. Nasze zawodniczki wywalczyły srebrne medale i zostały wicemistrzyniami województwa podlaskiego. W drodze do finału dziewczyny odprawiły z kwitkiem każdą napotkaną drużynę niestety w finale musieliśmy uznać wyższość szkoły podstawowej numer 5 z Białegostoku.

Naszą szkołę w roku 2022/2023 reprezentowały następujące osoby:

Drużyna dziewcząt: Sandra Siemieniuk , Kamila Okruszko , Wiktora Ambroziak , Olga Chrzanowska , Amelia Krysiewicz, Natalia Pawłowska, Oliwia Chowańska, Laura Siemieniuk,  Hania Krysiewicz

Drużyna chłopców klasy 4-6: Piotr Mogielnicki, Jakub Soszyński, Tomasz Talipski, Kamil Trzasko, Wiktor Mielech, Krzysztof Krawczyk, Karol Wacewicz, Jakub Jacewicz, Kacper Sokół, Mateusz Chmielewski

Drużyna chłopców klasy 7-8: Dawid Biernacik, Adrian Sadowski, Kamil Targoński, Krzysiek Roszkowski, Patryk Jerończyk, Bartosz Krysztopik, Przemek Adamski, Michał Kozłowski.