To był piękny sportowy dzień dla Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

Piękna  pogoda🌞, świetne boisko 🏟️, super organizacja 🔝 i sukces sportowy to wszystko spowodowało że dzień 30 maja możemy uznać za bardzo bardzo udany.

Otwarcia turnieju wraz z Panią Dyrektor Ewą Zawistowską dokonał  Burmistrz Choroszczy Pan Robert Wardziński. Po ceremonii otwarcia przeszliśmy do rywalizacji sportowej.


W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH  Igrzysk Dzieci w roczniku 2010 i młodszym  w piłce nożnej zdobywamy aż 2️⃣ medale!!!

Medal srebrny i wicemistrzostwo województwa podlaskiego zdobywają nasze niezłomne, waleczne i wspaniałe dziewczęta. Nasze żeńska drużyna w półfinale pokonała 1:0  szkołę z Siemiatycz niestety w finale musieliśmy uznać wyższość rywalek z Sp 5 w Białymstoku. Po pięknej walce (być może wynik tego nie oddaje) przegrywamy 4:0 zostajemy drugą siłą w województwie. Trzecie miejsce przypadło szkole podstawowej nr 1 z Siemiatycz , a miejsce czwarte zajęła szkoła z Janowa.

Nasi chłopcy spisali się równie wspaniale. 3️⃣ miejsce w województwie przy tak dużej konkurencji to wielki sukces tych młodych zawodników. Nasza drużyna w półfinale po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu  przegrała  z Sp 43 Białystok 3:2 natomiast w meczu o 3 miejsce nie dała szans ekipie z Suwałk wygrywając 6 do 3. Cały turniej wygrała szkoła podstawowa numer 4 z Zambrowa drugie miejsc zajęła Sp 43 z Białegostoku,  czwarte Sp 11 Suwałki.

Składy naszych drużyn :

Zespół dziewcząt: Sandra Siemieniuk , Kamila Okruszko , Wiktora Ambroziak , Olga Chrzanowska , Amelia Krysiewicz, Natalia Pawłowska, Oliwia Chowańska, Laura Siemieniuk,  Hania Krysiewicz

Zespół chłopców: Piotr Mogielnicki, Jakub Soszyński, Tomasz Talipski, Kamil Trzasko, Wiktor Mielech, Krzysztof Krawczyk, Karol Wacewicz, Jakub Jacewicz, Kacper Sokół, Mateusz Chmielewski

 

Opiekunem i Trenerem jest Pan Mariusz Dzienis

SP Choroszcz (dziewczęta) WICEMISTRZ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

SP Choroszcz (chłopcy) TRZECIE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM