KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

bądź niebieski dla autyzmu,

weź udział w akcji  

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań.

Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. Dlatego w Naszej szkole postanowiliśmy przybliżyć ten ważny temat poprzez zorganizowanie szeregu działań mających na celu podniesienie świadomości i wiedzy na temat autyzmu oraz solidaryzowanie się z osobami z autyzmem i ich rodzicami. Jednym z nich jest udział w akcji “Zaświeć się na niebiesko”. 

Wzięcie udziału jest bardzo proste. 

  • dnia 21 kwietnia przyjdź do szkoły w niebieskim stroju, zrób zdjęcie stylizacji i wyślij je na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy do wykonania wspólnego zdjęcia klasowego. W tytule prosimy wpisać Zaświeć się na niebiesko, a w treści e-maila imiona i nazwiska oraz klasę osób na zdjęciu. 
  • A dlaczego w kolorze niebieskim? Ponieważ jest on symbolem autyzmu. “Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw”.
  • Osoby, które podzielą się z nami swoimi zdjęciami otrzymają pochwałę do dziennika.

Mamy nadzieję, że hasła: TOLERANCJA, AKCEPTACJA, ZROZUMIENIE będą przyświecać nam nie tylko w kwietniu. W końcu to różnorodność sprawia, że świat jest tak barwny!zespół nauczycieli 

współorganizujących kształcenie