Dnia 3 listopada w Szkole Podstawowej w Choroszczy odbyła się międzynarodowa lekcja online. Zajęcia poprowadziły Panie Joanna Chmur oraz Margaret Waterlink ze szkoły Preparatory Centre Nairobi. Jest to kolejne spotkanie naszych uczniów z rówieśnikami z Afryki.


Tematem lekcji były pory roku. W Polsce jesteśmy obecnie w czasie kalendarzowej jesieni. W Kenii natomiast wyróżnia się dwie pory roku – porę deszczową i porę suchą. Wynika to z położenia blisko równika. Nasi uczniowie pokazali kenijskim rówieśnikom dary jesieni – kasztany, wrzosy, owoce i warzywa z polskich sadów i ogrodów.
Oni pokazali nam dary kenijskiej przyrody. Dzieci podczas tej lekcji uczyły się słówek w języku angielskim, polskim i suahili. Uczniom z Kenii świetnie wychodziły niektóre polskie słowa. Łatwym do powiedzenia słówkiem okazało się słowo ,,dynia”. Dzieci śpiewały również piosenki w ojczystych językach. Jak zwykle tej lekcji towarzyszyły duże emocje, było wiele śmiechu i zabawy. Polscy uczniowie zobaczyli jak wygląda szkoła, z którą współpracujemy w programie Face to Face. Kenijskie dzieci na lekcje uczęszczają w obowiązkowych mundurkach i nauka jest dla nich bardzo ważna. Dzieci w Kenii chętnie chodzą do szkoły, bo wiedzą, że edukacja
jest dla nich szansą na lepsze życie. Lekcja była bardzo ciekawa. Uczniowie wymienili pozdrowienia, uśmiechy i serdeczności.

 

Na grupie fb Globalni w Choroszczy można obejrzeć fotorelację. Zapraszamy.

(1) Globalni w Choroszczy | Facebook

Joanna Chmur, Barbara Joka