Dnia 8 czerwca uczniowie z naszej szkoły mieli sportowy debiut w lekkiej atletyce na Stadionie Miejskim w Białymstoku pod patronatem Starosty Powiatowego p. Jana Perkowskiego. Więcej - kliknij w tytuł

Uczniowie z 14 szkół powiatowych rywalizowali w konkurencjach: bieg długi 600 i 1000 m, bieg krótki 60 i 100 m, rzut oszczepem, piłeczką palantową, piłką lekarską, pchnięcie kulą, skok w dal z rozbiegu. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, pomimo, że na co dzień nie trenują lekkiej atletyki. Jednak ogólna sprawność fizyczna jak się okazuje jest w klasach sportowych na wysokim poziomie.

Na podium stanęli:

• Krzysztof Roszkowski I miejsce w biegu na 1000 m
  • Dawid Aneszko – II miejsce w skoku w dal
  • Aleks Wierciszewski - II miejsce w pchnięciu kulą
  • Ola Rzepnicka - II miejsce w biegu na 1000 m.

Niewiele zabrakło Julii Zinówko, która wywalczyła 4 miejsce w dwóch kategoriach: skok w dal i bieg na 100m. Gabrysia Poletyło zajęła 4 m-ce w rzucie oszczepem.  Maja Orłowska uplasowała się też na 4 pozycji w rzucie piłeczką palantową.

Wszystkie miejsca od pierwszego do dziewiątego były punktowane i brane pod uwagę w punktacji drużynowej. Nasza szkoła wywalczyła 4 miejsce, co jest naprawdę rewelacyjnym wynikiem biorąc pod uwagę, że szkoły na podium trenują lekką atletykę.

Skład drużyny: Krzysztof Roszkowski, Dawid Aneszko, Aleks Wierciszewski, Ola Rzepnicka, Maja Orłowska, Gabrysia Poletyło, Julia Zinówko, Kuba Łukaszewicz, Bartek Dziejma, Tomek Talipski, Kamil Trzasko, Bartek Krysztopik, Sandra Siemieniuk, Maja Tynecka, Kinga Sokół.

Udział w zawodach lekkoatletycznych okazał się dla naszych uczniów przygodą i wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcą ćwiczyć i wystartować w kolejnych zawodach. Cieszy nas taka sportowa postawa naszych podopiecznych :)