Założeniem projektu Let’s sing a Christmas song (Zaśpiewajmy kolędę) była nauka i wspólne śpiewanie świątecznych piosenek, co jest elementem świąt Bożego Narodzenia.

Na początku grudnia dzieci z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy i Szkoły Podstawowej poznawały zwyczaje świąteczne krajów anglojęzycznych oraz uczyły się śpiewać świąteczne piosenki. Następnie nagrałyśmy te występy tak, aby mogły je obejrzeć dzieci z sąsiedniej placówki. W przedszkolu  podczas uroczystego spotkania świątecznego dzieci oglądały prezentacje, rozwiązywały zagadki świąteczne i śpiewały poznane piosenki. Następnie obejrzały pokaz ze szkoły. Przedszkolaki wspólnie nuciły piosenki słuchając swoich starszych kolegów. Podobne zajęcia odbyły się w szkole. I tam dzieci również weszły w atmosferę świąt przy bożonarodzeniowej muzyce. Z wielkim entuzjazmem dzieci oglądały prezentacje swoich koleżanek i kolegów z pobliskiego przedszkola.

 Let’s sing a Christmas song jest kolejnym jest kolejnym wspólnym projektem placówek edukacyjnych w Choroszczy. Spotkał się on z ogromnym entuzjazmem zarówno ze strony dzieci jak i rodziców.

 

Monika Kuchcińska

Małgorzata Hubbell