W piątek 26 listopada 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej.
To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Ewa Zawistowska wraz z Burmistrzem Choroszczy Panem Robertem Wardzińskim dokonali symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej, szkolnej rodziny! Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

 Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

 

Wychowawcy klas pierwszych