W dniach 13-18 września w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki. Nauczyciele świetlicy zorganizowali w świetlicy wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony, pobudzić wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię dzieci. 

       Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Opowiadanie z książki “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

 

 

Nauczyciele świetlicy