Miesiąc marzec w naszej świetlicy szkolnej odbywa się pod hasłem “ZDROWO BO SPORTOWO”. Głównym celem zajęć świetlicowych jest promocja zdrowego stylu życia, propagowanie właściwego odżywiania, a także zwrócenie uwagi na ogromną rolę aktywności fizycznej w życiu człowieka. 

          Zajęcia ruchowe cieszą się ogromnych zainteresowaniem wśród  dzieci w świetlicy szkolnej. Są one przede wszystkim ciekawą  formą relaksacji po dniu pełnym wytężonego wysiłku umysłowego. Zajęcia sprzyjają poprawie samopoczucia , rozwijają umiejętności współpracy i współdziałania w grupie oraz koordynację wzrokowo-ruchową . Zabawy i gry ruchowe stanowią ważny element edukacji fizycznej, jak również przyjemną fromą spędzenie wolnego czasu.

         Atrakcyjne i odpowiednio przeprowadzone zabawy i gry ruchowe stają się zatem ważnym środkiem oddziaływania zdrowotnego i wychowawczego oraz oraz ciekawą formą propagowania  aktywności fizycznej.

         Z racji tego, że klasy 4-8 uczą się online, przesyłamy kilka propozycji w jaki sposób aktywnie spędzić czas wolny w warunkach domowych.

  1. Gry sportowe online https://view.genial.ly/5fb14e394847550d25c68dd4/interactive-content-sportowa-gra-planszowa 
    https://view.genial.ly/5f95cf62ab12e16dc815b80b/game-gra-sportowa-chinczyk
  2. Pilates https://youtu.be/zfFY-Di8wP
  3. Zumba https://youtu.be/ZNpCqF9XRqQ 
  4. Trening interwałowy https://youtu.be/DJ0yprXjNGQ 
  5. Zdrowe odżywianie-10 najważniejszych zasad https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/zdrowe-odzywianie/zdrowe-odzywianie-10-najwazniejszych-zasad-aa-BxiR-4hyV-P2Ek.html 

Anna Kozłowska

Magdalena Połubińska