Bezpieczny Internet


Dzień Bezpiecznego Internetu – jest to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Większości naszych uczniów przynajmniej podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu są znane, warto o nich jednak przypominać i dzielić się nimi z tymi, którzy na temat nowych technologii wiedzą niewiele. W związku z tym uczniowie z klas 1-3 uczęszczający do świetlicy szkolnej mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. W ramach zajęć dzieci oglądały filmy edukacyjne związane z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu, uczestniczyły w grach edukacyjnych oraz rozwiązywały krzyżówki i rebusy związane z tematyką zajęć.  Odbył się również konkurs świetlicowy pt.: ”Bezpieczni w Sieci”. Uczniowie z chęcią i zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach i wykonali piękne prace, które mogły podziwiać wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy.

 

Poniżej umieszczamy kilka zasad, które na co dzień powinny nam towarzyszyć podczas korzystania z Internetu:

  1. Chroń swoją prywatność! Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.
  2. Mów, jeśli coś jest nie tak – poinformuj rodziców lub opiekunów o każdym zagrożeniu.
  3. Nie ufaj osobom poznanym w sieci.
  4. Szanuj innych w sieci.
  5. Stosuj oprogramowania antywirusowe.
  6. Unikaj otwierania i klikania w nieznane linki.
  7. Otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.
  8. Korzystaj z umiarem z Internetu.

 

Poniżej zamieszczamy strony internetowe związane z bezpieczeństwem w Internecie:

https://sieciaki.pl

https://www.necio.pl

https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Nauczyciele świetlicy: 

Magdalena Masłowska

Agnieszka Tołoczko

Urszula Moczulska