Młodzież w świetlicy szkolnej ma możliwość rozwijania zainteresowań językowych. Zajęcia mają na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest znajomość języków obcych. Uczniowie mieli szanse sprawdzić się w różnych językach, np. niemieckim, angielskim i rosyjskim.


Uczniowie włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.
W ramach tego święta
wychowankowie świetlicy wraz z nauczycielami przygotowali gazetkę tematyczną „Zwroty grzecznościowe w różnych językach”.

W ramach Światowego Dnia Zwierząt zorganizowany został quiz językowy. Uczniowie mieli za zadanie dopasować nazwy zwierząt
w różnych językach.

W świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski English Poetry Life. Głównym celem konkursu było propagowanie nauki języków poprzez wspólną zabawę, współzawodnictwo i rozwijanie pasji uczniów, wzbudzanie zainteresowania językiem angielskim.

Czas przed Bożym Narodzeniem to szczególny czas dla każdego z nas. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że święta to nie tylko prezenty
i upominki, ale przede wszystkim spotkania z rodziną, składanie życzeń. "Wesołych Świąt!" w różnych języka
ch, w każdym kraju ma swój równie radosny odpowiednik. Anglicy życzą sobie "Merry Christmas", Francuzi "Joyeux Noel". W Berlinie usłyszymy "Fröhliche Weihnachten". Rosjanie powiedzą "С Рождеством Христовым!". Uczniowie w świetlicy przygotowali życzenia świąteczne w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim.


“Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem” - Johann Wolfgang Goethe

 

Agnieszka Sławińska, Anna Kozłowska, Agnieszka Łuniewska, Alicja Gniedziejko